4 svarios priežastys rinktis medinius namus

mediniai namaiMedinių namų istorija siekia neolito laikus ir iki šių dienų tokia statybinė medžiaga vertinama kaip pati geriausia ne tik išorės sienoms, bet ir vidaus apdailai. Iš medžio gaminami baldai, interjero detalės, tad, trumpai vertinant, pasistatyti namą, jį įsirengti ir net pritaikyti jį gyvenimo sąlygoms įmanoma turint tik medį. Todėl daugelį amžių medis buvo ne tik kasdienybės pagalbininkas, bet kai kuriuo periodu – net meldimosi objektas, šventas dalykas lietuvio pagonio gyvenime. Ne veltui žmonės niekuomet juo nenusivildavo, nevardindavo jokių trūkumų, nors ir atsirasdavo naujų statybinių medžiagų, patobulintų technologijų. Taigi kokios geriausios medienos savybės, kad jas verta rinktis medinių namų statybai?

  1. Medis – ekologiška medžiaga, todėl tokia statybinė medžiaga itin vertinama pastaruoju metu, kai ekologišką, natūralų gyvenimo būdą renkasi vis daugiau lietuvių. Ir tai – ne mada, kaip bando jiems prikišti kai kurie tam prieštaraujantys, nes gyventi sveikai niekuomet nebuvo nepopuliaru. Vis daugėjant sunkių ir nepagydomų ligų, ieškoma tokių gyvenimo sąlygų, kuriomis būtų įmanoma kuo mažiau negalavimų sergantiems alergija, astma, kvėpavimo takų ligomis. Tad mediniai namai – pats tinkamiausias gyvenamasis būstas sergantiems šiomis ligomis ar norintiems jų išvengti;
  2. Mediniai namai natūraliai kvėpuoja, juose vyksta natūrali ventiliacija, todėl nebūtina ten gyvenant rūpintis tokia sistema. Rąstai turi savybę natūraliai kaupti šilumą, turi didelę šiluminę talpą, todėl mediniai namai greitai įšyla ir lėtai vėsta. Nesvarbu, kokia forma mediena bus pasirenkama statyboms (rąstiniai, karkasiniai ar mediniai namai bus statomi), gerosios medienos savybės visuose išliks tos pačios.
  3. Mediniuose namuose nekaršta vasarą, šilta žiemą, bei išlaikoma pastovi oro drėgmė, medis pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Gyvenantieji tokiuose statiniuose džiaugiasi palaikoma pastovia oro drėgme, bei tuo, kad vasarą ten nekaršta, o žiemą nėra šalta ir visiškai neilgai reikia laiko, kad kūrenant prišiltų patalpos.
  4. Mediena pasižymi patvarumu, tačiau prie šios jos savybės visuomet būtinas prierašas, kad tik tinkamai paruošta, apdirbta, reikiamo išdžiuvimo ir impregnuota mediena atitinka šią savybę. Todėl statant medinius namus būtinas puikus tokios statybos išmanymas, atsakingumas, siekiamybė kokybės, tuomet ne tik bus vertinamas ir giriamas medinius namus statančiųjų triūsas, bet ir patys tokie statiniai bus verti geriausių žodžių bei bus ilgais metais jais žavimasi.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *