Angarai: gera kokybė ir platus pasirinkimas

angaraiKiekvienas naujas ūkininkas ir ne tik turi pasirūpinti ne tik savo auginama produkcija, tačiau ir tuo, kur visą ją laikyti. Angarai – vieta, kurioje ūkininkai laiko įvairius ūkio padargus ir produktus, pavyzdžiui, bulves, svogūnus, traktorius, jų ratus ir visa kita. Priklausomai nuo to, kokio dydžio yra angarai galima galvoti, ką į juos galima sudėti. Apie tai, kokius angarus pasistatyti, reikia nuspręsti labai atidžiai ir atsižvelgti į tai, kokio dydžio turite atliekamą jam žemės plotą, ką ten norite laikyti (ar maisto produktus, ar technikos priemones…?), kokio dydžio produkcija ten bus laikoma. Tada dar reikia būtinai atsižvelgti ir į savo šalies klimatą, plačiau pasidomėti apskritai, kokie angarai yra parduodami Jūsų šalyje. Reikia išsiaiškinti, kokios medžiagos buvo naudojamos jų gamybai, nes nuo to didžiąja dalimi priklauso ir tai, angaro galiojimo laikas. Būtų tikrai gerai, jei angarai neimtų ir greitai nesurūdytų. Nes tikrai esama užfiksuota ir tokių atvejų. Tiesio būna taip, kad nepatyrę ūkininkai nusiperka prastos medžiagos angarus ir netrukus jau pastebi, kad po lietingojo sezono, jis būna nemažai aprūdijęs. Kad taip neatsitiktų Jums, niekada netaupykite tokioms prekėms pinigų, juk į surūdijusius angarus gali nesunkiai patekti pelės ir kiti įvairūs graužikai, kurie gali labai greitai sudoroti Jūsų, pavyzdžiui, laikomus grūdus. O tada jau visas Jūsų pelnas galima sakyti bus nuėjęs per niek. Todėl, jei gyvenate lietingo krašto zonoje, būtinai atsižvelkite, kokias angarų gaminimo medžiagas būtų geriausia pasirinkti. Ar žinojote, kad jų yra įvairių rūšių? Dažniausiai angarai būna pagaminti iš metalo profilių, tačiau yra tekę matyti ir medinių angarų. Tiesa, pastaraisiais, bent jau aš tai nepasitikėčiau, nes juos nesunkiai gali sugraužti termitai ir visokie kitokie kenkėjai.

Angarai ir kiti ūkiniai pastatai turi būti suprojektuoti ir pastatyti taip, kad atitiktų kiekvieno ūkininko net ir pačius reikliausius poreikius. Ūkiniai pastatai tiesiog privalo būti funkcionalūs. Reikia atsižvelgti į tai, ar angare bus laikomi maisto produktai, grūdai, o gal gyvuliai, pavyzdžiui, melžiamos karvės? Visa ūkininkavimo praktika keičiasi kas kelis metus, tačiau įvairūs ūkinės statybos elementų standartai yra paprasčiausiai perduodami iš kartos į kartą ir jie tikrai nesensta.

Senovėje ūkiniai pastatai buvo statomi iš pačių įvairiausių statybinių medžiagų, dažniausiai iš tokių, kurios, kaip sakoma, „papuldavo po ranka“. Buvo naudojama ir mediena, ir vietinis akmuo, purvo ir šiaudų mišiniai ir kita. Kai kuriose vietose buvo galima išvysti ir betono, ar plytinius ūkinius pastatus. Nuo 1860 metų plačiai buvo imta naudota cinkuota geležis. Iš pradžių ši medžiaga buvo naudojama tik ūkinių pastatų stogams, tačiau žmonės netruko įsitikinti, kad cinkuota geležis turi puikius privalumus ir ji puikiai tinka viso pastato struktūros gamybiniam procesui. Na, o šiuolaikiniai angarai ir visi kiti ūkiniai pastatai dažniausiai yra gaminami iš plieno.

Angarai gana stipriai gali skirtis, priklausoma nuo to, kokiai paskirčiai jie bus naudojami. Pavyzdžiui, jei juose reikės melžti karves, reikia įrengti ten ir specialius melžimo aparatus, palikti pakankamai vietos ne tik jiems, bet ir karvėms. Jei angaruose kirpsite avis, reikės dar daugiau vietos, taip pat nuolat organizuotis vilnos surinkimo, sudėliojimo, laikymo, sandėliavimo ir galiausiai išvežimo darbelius. Tiems, kam ūkininkavimas yra didžiausia gyvenimo aistra – tokie ir įvairūs kiti darbeliai yra vienas malonumas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *