Apie vandens nugeležinimo filtrus

vandens nugelezinimo filtraiJei prireikė pašalinti geležį iš vandens, Jums bus reikalingi vandens nugeležinimo filtrai. Geležis palieka raudonas dėmes ant drabužių ir buitinių prietaisų. Vandens nugeležinimo filtrų yra labai skirtingų. Juos pasirinkti reikėtų, atsižvelgiant į tai, kiek geležies yra Jūsų vandenyje. Šiuolaikiniai vandens nugeležinimo filtrai yra labai veiksmingi ir ekonomiški.

Yra labai svarbu suprasti, kad jei mūsų namų vandenyje yra geležies ir Jūs kaip tik keičiate vandens minkštinimo filtrus į naujus, kurie efektyviai šalina kalcį – reikės spręsti ir geležies šalinimo klausimą. Priešingu atveju, greitai pamatysite įvairias dėmes ant buitinių prietaisų. Pirmiausia geležis pasimatys tualete ir ji net gali sugadinti Jūsų naujus filtrus. Jei senasis filtras galėjo tuo pačiu pašalinti ir geležį – Jūs to nė nepastebėjote.

Verta žinoti, kad geležis – tai vienas iš labiausiai paplitusių vandens teršalų. Net ir vandens sistemose gali būti geležies. Geležies užterštumas gali būti dvejopas: geležis rūdžių pavidalu, kuri gali būti pašalinta mechaniniais vandens filtrais arba ištirpinta geležis, kurią pašalinti iš vandens galima specialiais vandens nugeležinimo filtrais.

Geležis ne tik, kad palieka dėmes ant skalbiamų drabužių ar santechnikos įrangos, bet, geriant tokį vandenį – jaučiasi nemalonus metalo skonis burnoje.

Tiesa, dauguma tokių vandens filtravimo sistemų yra gana brangios ir reikalauja tam tikros vartotojo priežiūros. Visų pirma, reikėtų išmatuoti geležies kiekį Jūsų namų vandenyje ir tada tik galima nuspręsti, kokie filtrai Jums bus reikalingi. Jei geležies yra ne daugiau kaip 3 ppm (specialus geležies matavimo vienetas) – ją galima nesunkiai pašalinti su specialia filtro kasete. Tuo pačiu iš vandens pasišalins ir manganas bei vandenilio sulfidas. Tačiau, jei geležies kiekis yra didesnis nei 5 ppm (arba daugiau nei 2 ppm vandenilio sulfido), Jums reikės geresnės filtravimo sistemos.

Jei nežinote, koks geležies kiekis yra Jūsų vandenyje – verta į namus pasikviesti specialistus. Paprastai jie visiškai nemokamai išmatuos geležies kiekį, pakonsultuos Jus ir padės nuspręsti, kokio vandens nugeležinimo filtro Jums reikės savo namuose.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *