Apželdinimas kiemą pavers oaze

apzeldinimasSavo namo arba kotedžo teritorijos planavimas tai yra  nelengvas ir labai kruopštus darbas.  Yra  būtina  atsižvelgti į daugybę įvairiausių  smulkmenų, reikia, kad teritorija  aplink namus  būtų maksimaliai patogi, funkcionali ir graži.  Šalia namų esanti erdvė turi  harmoningai derėti sąstatiniu ir turi  džiuginti  akis.  Protingai  atliktas  apželdinimas gali jūsų sklypą paversti tikra oaze, ramybės ir jaukumo kampeliu. Net ir patį nuobodžiausią kiemą  galima pagyvinti  su  gėlių ir žalumos pagalba.  Kokie gi yra pagrindiniai gražaus  sklypo kriterijai. Prieš tai, kai bus  atliekamas  sklypo  apželdinimas yra būtina  apgalvoti ką reikėtų paslėpti, o ką reikėtų  pabrėžti.  Negražiai  atrodantys statiniai, inžinerinės  komunikacijos  elementai tikrai gali  būti  nuslėpti, tai yra realu.  O gražus namo fasadas, pavėsinė ir fontanas su  landšafto dizaino pagalba  gali  būti pabrėžtas ir  paverstas patraukliu.  Kai yra  planuojami želdinimo darbai yra būtina  atsižvelgti į  tai koks yra bendras namo  stilius.  Visiškai  suprantama, kad  medinis namas iš jūsų pareikalaus  visiškai kitokio įrengimo, nei klasikinis iš plytų pastatytas namas.  Labai svarbų vaidmenį  atlieka natūralus sklypo landšaftas.  Pavyzdžiui, kiemas, kuris yra  ant kalno yra idealus  norint  sukurti  įvairiausias terasas ir Alpių kalnelius.

Egzistuoja  labai daug įvairiausių veiksmų norint  atlikti kiemo  apželdinimą, galima  pasinaudoti įvairiausiomis idėjomis.  Apželdinimas  jums gali padėti savo kieme  sukurti patį tikriausią rojaus  sodą. Kiemo  želdinimas tiesiog negali  būti įsivaizduojamas be gėlių kompozicijų. Mažos  arba  didelės, kuklios  arba prabangios gėlės visada  išliks svarbiausiu kiemo teritorijos  akcentu.  Gėlėmis  galima papuošti visą   sodo erdvę arba joms  išskirti poilsio zoną, galima pabrėžti  takelius,  tvenkinį arba veją.   Taip pat  kieme  gali kuo puikiausiai atrodyti  alpinariumas, tai gėlynas, kuris yra papuošiamas  akmenimis  ir  įvairiausiais augalais. Tai  kur kas sudėtingesnė  sodo puošmena.  Tačiau  toks apželdinimas  atrodo labai patraukliai.  Užduodami klausimą kaip galima  apželdinti savo kiemą daugelis  įsivaizduoja  tik žaliuojančią  veją. Iš tiesų ji gali  suteikti išlaikytą prabangą bet kuriam sklypui.  Įprastai  ji yra naudojama  ją derinant  su kitomis želdinimo priemonėmis, tačiau ir pati savaime ji yra patraukli.  Veja labiausiai tinkama didelėms  teritorijoms, kadangi ten kur yra  mažai erdvės ji atrodo ne taip  efektyviai.  Jei  veja  atliks  tik dekoratyvinę  funkciją, tokiu  atveju gali  būti pasirenkama  bet  kuris patikęs vejos mišinys.

Jei jūs nežinote  kaip gražiai ir  neįprastai apželdinti kiemą šalia savo namo tokiu  atveju reikėtų   atkreipti  dėmesį  į  gyvatvores, tai žalieji  elementai. Kai  yra  kuriama paprasta   gyva tvora tai nėra nieko  sudėtingo. Tačiau jei  yra  sodinama sudėtinga  gyvatvorė jums  vėliau gali būti reikalingos žirklės, vaizduotė ir kantrybė.  Naujokams nevertėtų  pasirinkti šio varianto, kadangi pradžioje  jums  bus tinkamos paprastos  geometrinės figūros-stačiakampiai, kubas, rutulys.  Augalai, kurie yra  naudojami, kai yra  atliekamas apželdinimas su  gyvatvorių  pagalba turėtų pasižymėti tokiomis savybėmis kaip gera ištvermė kirpimui, lėtas  augimas ir kita.  Šiuos  kriterijus  puikiai  atitinka  barbarisas, tuja ir kita. dekoratyvinių  krūmų ir medelių  auginimas tai yra  vienas iš geriausių  sprendimų norint, kad būtų  tinkamai  atliktas  apželdinimas tiek šalia privataus, tiek ir šalia  daugiaaukščio namo.  Tokių augalų pagalba galima labai paprastai nuslėpti statinius, galima  sklypą  suskirstyti į atskiras  zonas, taip pat galima  organizuoti teniso  aikštelę, kuri bus  skirta  poilsiui. Kai sodinami medžiai reikia  atsižvelgti, kad  su laiku jie  stipriai užaugs.  Todėl jie neturėtų  būti  sodinami šalia statinio. Norint papuošti kiemą bus  tinkami nelabai galingi medžiai ir krūmai.  Reikėtų  teikti pirmenybę  nedideliems spygliuočiams arba dekoratyvinėms  rūšims.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *