Automobilinės kėdutės saugo jūsų vaikus

automobilines kedutesAutomobilinės kėdutės, kad ir kokią pinigų sumą jos bekainuotų, pirmiausia privalo būti saugios. Suprantama, kad rūpestingieji tėveliai dažniausiai pasitiki savo akimis, tad vairuodami nori patys matyti, ką tuo metu veikia jų mažylis. Tad itin dažnai vaiką vairuotojai sodina šalia savęs, priekyje esančioje sėdynėje, nes tada geriausia sužiūrėti jo veiklą. Kaip reikalauja Lietuvoje galiojančios Kelių eismo taisyklės, jaunesnius nei 12 metų ir žemesnius nei 150 cm ūgio vaikus privaloma vežti ant priekinės lengvojo automobilio sėdynės tik specialiose pagal jų ūgį ir svorį pritaikytose automobilinėse kėdutėse. Antraip šioje sėdynėje sėdinčiam net ir jau paaugusiam vaikui auto įvykio metu gresia didesni sužalojimai nei sėdint ant galinės automobilio sėdynės specialiai vaikui pritaikytoje kėdutėje. Būtina nepamiršti, jog vaikai iki 9 kg privalo važiuoti atsukti veidu prieš eismą.

Automobilinės kėdutės skirstomos pagal vaiko svorį, tad jas perkant reikėtų atsižvelgti į šias kategorijas:

  • 0-13 kg  (būtina pagalvėlė; vaiko iki 6 mėn. joje nelaikyti ilgiau nei 2 valandas);
  • 0-18 kg (rekomenduojama tik nuo 6 mėn.; būtina montuoti veidu prieš eismą;privalo turėti papildomą įdėklą – pagalvę);
  •  9-18 kg (kadangi toks vaikas daugiausia miega važiuodamas, aktualus kėdutėsnugaros atlošo reguliavimas bei galvos atlošo gilumas);
  • 9-36 kg (tinkama naudoti nuo 9 mėn. amžiaus iki 12 m.; su pakeliamu galvos atlošu; privalo būti pečių saugos diržai arba specialūs kūno laikikliai);
  • 15-36 kg (iki 150cm ūgio; vaikas prisegamas automobilyje esančiais 3 taškų saugos diržais).

Perkant automobilinę kėdutę, verta atsižvelgti ir į jos užvalkalą. Juk jam teks daug ką iškentėti, tad reikėtų rinktis kuo tvirtesnio audinio, tinkamą ir skalbti, ir valyti bet kokiomis priemonėmis. Būtų geriausia, jei jis kuo labiau praleistų orą, „kvėpuotų“ ir būtų tinkamas karštomis vasaros dienomis. Savaime suprantama, geriausias yra ne sintetinis toks užtiesalas, ant kurio ir ilgesnį laiką galėtų prakaituodamas mažas vaikutis sėdėti net ilgesnį laiką važiuojant.

Taip pat prekybos vietose atskirai galite įsigyti automobilinių kėdučių pagrindų bei įvairių priedų jose sėdintiems mažyliams (pagalvėlę kaklui, atgalinio vaizdo veidrodį, padedantį vairuojant stebėti gale sėdintį vaiką, patiesaliukus ir kt.).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *