Baldų stiliaus įvairovė

modernus baldaiAr kada susimąstėte, kokio stiliaus baldų norėtumėte savo namuose? Visada galite tiesiog užsisakyti internetu arba nuvykti į baldų parduotuves, kur baldai bus surinkti pagal Jūsų užsakymą, tačiau, atminkite, kad svarbiausia yra išsirinkti stilių, o galbūt suderinti du skirtingus stilius. Tačiau tam Jums yra reikalingas profesionalus dizaineris ir Jūsų paties bent dalinis išmanymas apie skirtingus baldų stilius. Populiariausi dizainai šiuo metu yra: modernus, šiuolaikinis, tradicinis ir klasikinis.

Modernūs baldai

Modernūs baldai atsirado Europoje ir JAV po antrojo pasaulinio karo. Tačiau tikrai ne visi šiandieniniai baldai yra laikomi moderniais. Kalbant apie modernizmo dekoravimo būdą, galima išryškinti tokias baldų detales: aptakios formos, geometrinės linijos, metalo akcentai. Modernus baldų stilius neturi kreivų formų. Modernūs baldai yra šiuolaikiniai, aptakūs ir funkcionalūs. Būdingos šaltos spalvos.

Šiuolaikiniai baldai

Kai modernūs baldai yra labiau siejami su senesniais laikais, šiuolaikiniai baldai demonstruoja šiandieninio stiliaus variantus. Kas buvo modernu 1970 ar 1990 metais, nebūtinai yra šiuolaikiška dabar. Apskritai šiuolaikiniai baldai yra laisvo stiliaus ir turi platų pasirinkimą, tam, kad būtų galima rasti geriausius baldus kiekvieniems namams. Šiuolaikinis stilius yra skirstomas į daug atskirų kategorijų, pavyzdžiui, Europos šiuolaikinis stilius, Japonijos šiuolaikinis stilius arba Amerikos šiuolaikinis stilius. Šiuolaikinis baldų dekoras yra elegantiškas, tiesių formų, galimi geometrinių linijų įterpimai. Pagrindinės medžiagos – tai stiklas arba metalas. Taip pat galima rasti ir medienos, tačiau be jokių raižinių. Spalvos arba labai šviesios arba labai tamsios. Ryškesnės spalvos labiau dominuoja aksesuaruose, pavyzdžiui, pagalvėlėse. Šiuolaikinius baldus yra lengva valyti ir prižiūrėti ir jie puikiai dera mažose erdvėse, pavyzdžiui, palėpėse arba studijose.

Tradiciniai baldai

Šie baldai dažniausiai būna gaminami iš geros medienos, pavyzdžiui, raudonmedžio arba vyšnios. Medžiagos – bronza arba žalvaris. Baldų projektavimas būna pilnas įmantrybių. Šie baldai sukuria jaukių namų įvaizdį ir gali būti labai puošnūs.

Klasikiniai baldai

Klasikiniai baldai yra skirstomi į daug atskirų rūšių, pavyzdžiui, Viktorijos laikų baldai, Prancūziško Provanso, „Tudor“ ar „Loius XV“. Klasikiniai baldai yra dar puošnesni ir jaukesni, nei tradiciniai. Taip pat jie yra žymiai brangesni, solidesni ir atneša senųjų epochų dvasią. Namai su klasikiniais baldais gali priminti muziejų. Su tokias baldais netrūksta šilko ir kitų švelnių audinių, o mediena yra tamsi. Tokie baldai gali būti antikvariniai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *