Dviračių stabdžių sistema

Diskiniai stabdžiaidiskiniai-stabdziai

 

Dažnai žmonėms kyla klausimas: kurie stabdžiai geresni, V-brake ar diskiniai? Šiame straipsnyje apžvelgsime būtent diskinius stabdžius.

 

Dažniausiai pigesni dviračiai būna komplektuojami su V-Brake tipo stabdžiais. Jų kaina yra mažesnė nei diskinių. Žinoma negalima lyginti pigiausių diskų su brangiausiais V-Brake stabdžiais.

 

Diskiniai dviračių stabdžiai buvo pradėti dėti į dviračius nuo 2000 metų, nors atsirado ir anksčiau.

 

Diskiniai stabdžiai stabdo geriau ir jie yra universalesni nei V-brake, kadangi jiem nesvarbu po kur važiuojama. V-Brake stabdžiams yra svarbu, kad ratas būtų švarus, nesuteptas tepalais ir panašiai, kadangi kitokiu atveju, stabdžio kaladėlė praslys pro ratą ir stabdymas bus neefektyvus.

 

Diskiniai mechaniniai stabdžiai dažnai turi panašia stabdymo jėga kaip ir V-brake tipo stabdžiai. Mechaniniuose diskiniuose stabdžiuose trosas traukia tik vieną kaladėlę, o kita yra nejudanti. Taip stabdant šiek tiek lenkiamas pats diskas.

 

Hidrauliniai diskiniai stabdžiai yra kur kas efektyvesni. Nors jiems pradžioje reikia daugiau reguliavimo, nei mechaniniams. Tačiau hidrauliniams diskiniams stabdžiams reikia kur kas mažiau priežiūros, o ir intervalai tarp remontų kur kas retesni. Hidraulinių stabdžių veikimo principas yra gana panašus kaip mopeduose, ar mašinose. Spaudžiant rankenėlę, skystis esantis vamzdelyje stumia stūmokliukus, kurie spaudžia diską.

 

Noretume pabrėžti, kad ir kokius stabdžius naudojate (v-brake, mechaninius diskus, ar hidraulinius) jiems visada reikia bent minimalios priežiūros. Prižiūrėkite, kad stabdžiai būtu švarūs, taip jie tarnaus daug ilgiau.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *