siltnamiai

Į ką atkreipti dėmesį besidomintiems šiltnamiais?

Šiltnamiai – itin dažno lietuvio sodo statinys. Svarbu jį pastatyti tokį, kuris reikalautų kuo mažiau priežiūros. Juk žymiai naudingiau savo jėgas ir rūpestį atiduoti šiltnamyje augantiems augalams.

Cinkuoto metalo šiltnamių, itin mėgiamų mūsų šalyje, sandara: cinkuoto metalo rėmai ir polikarbonatinė 4 ar 6 mm storio danga. Kai kuriais atvejais cinkuoto metalo šiltnamiai parduodami su cinkuotu pamatiniu pagrindu ir durimis (su orlaidėmis) abiejuose  šiltnamio galuose. Šie šiltnamiai gaminami ir Lietuvoje, o mūsų šalies gamintojai tikrai išmano, kas geriausia tautiečiams. Erdvaus, aukšto ir itin patvaraus šiltnamio nereikės išmontuoti žiemai. Šiltnamį įtvirtinsite įkasę į gruntą specialias prailgintas šiltnamio arkų „kojas“ su skersinukais (jos būna šiltnamių komplektacijoje). Įkastos šiltnamio kojos neleis vėjui jo pajudinti, o cinkuoto plieno pamatas suteiks šiltnamiui papildomo stabilumo. Tvirta šiltnamio konstrukcija leis Jums jaustis ramiai dėl šiltnamio saugumo ne tik pučiant stipriam vėjui, tačiau ir gausiai sningant. Šiltnamis suprojektuotas taip, jog atlaikytų ne tik prie karkaso pririštus augalus – šiltnamio karkasas atlaikys ir pakabintas lentynėles.  

Cinkuoto metalo šiltnamiams, dengtiems šveicarų arba vokiečių gamybos 4 mm storio kanalinio polikarbonato lakštais, suteikiama 10 metų garantija.Šiltnamio komplektacijoje nėra arkų sustiprinimų, todėl žiemos laikotarpiui rekomenduojama arba atskirai įsigyti sustiprinimus, arba savarankiškai padaryti medines ar metalines arkų atramas.

Cinkuoto metalo šiltnamiai dar yra dengiami ir polietileno plėvele (žiemai ją rekomenduojama nuimti), o tokiems statiniams nereikalingas pamatas. Prie metalinio karkaso plėvelė tvirtinasi specialiais plėvelės prispaudėjais – troseliais ir cinkuotais profiliais. Abiejuose šiltnamio galuose yra dureles, kurių viršutinė dalis varstosi kaip orlaidė.

Jei domina cinkuoto metalo šiltnamiai, pirkdami atkreipkite dėmesį į:

  • polikarbonatinės dangos kilmę. Ar tikrai ji atlaikys sniego apkrovą (daugiau nei 20kg/m2 ), krušą (maksimalus krušos diametras – 20 mm, kritimo greitis – 21 m/s) ir ar po trumpo laiko nepagels?
  • orlaidžių atvėrimą (jei atsidaro tik šiltnamio orlaidės viršus, o ne šonas, per atvertą orlaidę į šiltnamį prilis);
  • šiltnamių komplektaciją (polikarbonato lapai turi būti išpjaustyti ir paruošti montavimui);
  • difuzinę plėvelę ir polikarbonatinius profilius jų užtvirtinimui, kurie turi būti parduodama kartu (tai apsaugo polikarbonato lapus nuo pažaliavimo ir skaidrumo praradimo);
  • karkasą (kuo sunkesnis karkasas – tuo storesnis metalas, iš kurio jis sukonstruotas, taigi jis tuo ilgiau tarnaus).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *