Įspūdingiausi ir didžiausi rasti ir aukcionuose parduoti deimantai

Spaudoje pasirodo vis daugiau straipsnių apie rastus ypatingo dydžio grynuolius deimantus. Prieš kelerius metus vienas toks milžinas rastas Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), kuri dar vadinama deimantų karalyste. Manoma, kad surastasis deimantas – didžiausias apskritai kada nors pasaulyje rastas brangakmenis, svėręs apie 1,4 kilogramo (šį svorį išreiškus karatais, išeina taip pat įspūdingi 7000). Kaip ir kur įspūdingasis brangakmenis rastas, atsargiai nutylima, gaubiama paslapties, apipinta gandų: nieko keista, jei šis grynuolis kažkam būtų atnešęs mirtį ar kitų negandų. Rastojo brangakmenio kaina gali siekti apie 30 mln. JAV dolerių ar net daugiau.

1905 metais rastas grynuolis – daugiau nei 3100 karatų

Cullinan deimantasGrynuolis daugiau nei dvigubai didesnis už jo pirmtaką – 3100 karatų deimantą, pavadintą „Cullinan“ – Afrikos žvaigžde. Pastarasis buvo rastas daugiau nei prieš 100 metų, 1905 metais taip pat Afrikoje. Manoma, kad tokie dideli grynuoliai randami tik kartą per amžių ar net rečiau, tačiau niekada nebus aišku, kiek brangakmenių milžinų gamtos kloduose dar liko, o kiek jau surasta.

Oranžinė grožybė

oranzine grozybe2013 metų lapkritį Ženevoje vykusioje parodoje už daugiau nei 35 mln. dolerių parduotas įspūdingas ir labai retas oranžinės spalvos deimantų klasės atstovas. Tai bene didžiausias spalvotasis deimantas, parduotas aukcione. Už kiekvieną karatą sumokėta rekordiškai didelė suma – per 2,4 mln. dolerių. Tiesa, šiam grynuoliui nėra nė ką lygintis su anksčiau aptartaisiais deimantais, kurie sveria nuo kelių šimtų iki daugiau nei kilogramo. Tačiau aišku viena – spalvotiesiems deimantams taikomi kiek kiti kriterijai ir patys didžiausieji spalvotieji radiniai yra net keliolika kartų mažesni už skaidrius deimantus. Pastarasis oranžinis brangakmenis svėrė apie 15 karatų – 2,96 gramo.

Deimantą nuodugniai ištyrė gemologijos institutas, įsikūręs JAV, ir akmeniui suteikė aukščiausią kategoriją spalvotųjų deimantų vertinimo skalėje. Oranžinio atspalvio blizgieji brangakmeniai dar žinomi kaip ugnies akmenys, yra ypač reti, ir dar mažiau jų yra pardavinėjami aukcionuose – tikėtina, kad tai dar padidina šių neįtikėtinų spalvotų mineralų vertę. Gelsvai oranžinių ir oranžinių deimantų kainos skaičiuojamos milijonais dolerių, nepaisant to, kad jis yra vos kelių karatų.

Rožinio atspalvio brangakmenis rastas Australijoje

didziausias raudonas deimantasBene didžiausias kada nors rastas oranžinio atspalvio deimantų klasės atstovas iškastas Australijoje didžiausio vietinio deimantų tiekėjo „Rio Tinto‘s“ kasyklose. Tik radus deimantą, imta skaičiuoti, kad jo šlifavimas turėtų užtrukti vidutiniškai 10 dienų, o planais, kaip deimantą reikės šlifuoti, įmonės darbuotojai dalinosi dar apie 2 mėnesius. Didžioji kolekcininkų svajonė sveria 12,76 karato. Palyginimui pateiksime informacijos, kad „Christie‘s“ aukcionuose iki šiol parduota vos apie 20 rožinio atspalvio deimantų, skaičiuojant nuo XVIII amžiaus vidurio. Tiesa, ir pats didžiausias parduotasis deimantas svėrė apie 19 karatų, tai yra buvo šiek tiek mažesnis už šį radinį.

Skaidrūs didieji deimantai

2013-aisiais rekordinio dydžio deimantų šeimos brangakmenis parduotas ir „Sotheby“ aukcione, vykusiame Niujorke. Skelbiama, kad parduotasis grynuolis svėrė apie 118 karatų. Iki šiol aukcione didžiausias parduotas „deimantukas“ buvo 101,84 karato. 1990 m. šio deimanto kaina buvo per 12,8 mln. JAV dolerių. Per visą aukciono organizavimo istoriją parduoti buvo tik 4 deimantai, kurių svoris viršijo 100 karatų, todėl galima teigti, kad tokio dydžio brangieji akmenys – ypač reti ir geidžiami. Ir pastarasis deimantas buvo rastas Pietų Afrikos valstybėse. Apdirbus brangakmenį, jo svoris sumažėjo kone 3 kartus. Išnagrinėjus deimantų rinką ir įkainius matyti, deimantų kainos pasaulyje vis kyla, o jų įsigyti norinčių vis daugėja.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *