Kaip išsirinkti patikimą, greitą ir kokybiškas paslaugas teikiantį vertimų biurą?

vertimo paslaugosVertimo paslaugų poreikis šiomis dienomis sparčiai auga. Kiekvienais metais vis plečiasi daugybė vertimo biurų. Kaip nepasiklysti tarp tiek daug pasirinkimo? Štai keli patarimai Jums:

  1. Atminkite, kad vertimų biuras turi turėti tik profesionalius vertėjus, su išsilavinimu ir ne mažesne nei 5 metų patirtimi. Geras antros kalbos mokėjimas dar toli gražu nereiškia, kad galite būti profesionalus vertėjas, nes vertėjai paprastai dar turi specializuotis tam tikroje srityje (medicinos, farmacijos, teisės, rinkodaros, technikos ir kita). Vertėjas turi reikiamas žinias verčiant net pačius sudėtingiausius tekstus.
  2. Vertimų biuras turi naudoti tokius vertimo įrankius kaip „SDL“ ar „TRADOS“. Tai nereiškia, kad vertimas bus mašininis. Kaip tik tai labai naudingas įrankis, kuris padeda vertėjams ir redaktoriams išlaikyti nuoseklumą visame tekste. Ilgi ir techniniai tekstai, kurie kartojasi, yra verčiami taip pat – taip yra sutaupomas laikas.
  3. Biuras turi kokybiškai tikrinti tekstus, prieš paskelbiant vertimą. Tam reikia profesionalių kalbos redaktorių. Kokybės kontrolė užtikrina, kad nebus klaidų ir kad dokumentai bus paruošti spausdinimui ar publikavimui.
  4. Vertimo paslaugos turi būti išbaigtos: kas, jei Jūsų dokumentas buvo padarytas „Framemaker“, “InDesign“ ar kokiu kitu formatu, arba jei Jums reikia „XML“ ar „HTM“ formato?Vertimų biuras turėtų versti dokumentus tokiu pačiu formatu. Keičiant formatus, galima įvelti nepageidaujamų klaidų.
  5. Rinkitės tokį vertimų biurą, kuris specializuojasi su kuo daugiau užsienio kalbų. Tai reiškia, kad įmonė turi daug profesionalių vertėjų. Gana dažnai tenka versti dokumentus į kelias skirtingas užsienio kalbas. Tarkime, Jūs turite išversti techninį vadovą į 18 skirtingų kalbų. Bet ar esate pasirengę kreiptis į 18 skirtingų vertėjų ir redaktorių, atsakinėti į jų klausimus, įsitikinti, kad tikrai viskas gerai išversta? Tikriausiai ne, nes tai kainuoja daugybę laiko, o dažnai ir pinigų. Geras vertimų biuras, gaudamas daug vertimų, visada pritaikys atitinkamas nuolaidas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *