negabaritiniai kroviniai

Kaip pargabenti negabaritinius krovinius?

Negabaritinių krovinių gabenimui arba pervežimui reikalinga speciali, patikima ir techniškai tvarkinga technika, parinkta pagal krovinio charakteristikas (vilkikai ir įvairių tipų arba spec. pailgintos arba pažemintos puspriekabės), o kartais prireikia ir atitinkamos pakrovimo technikos. Negabaritinių krovinių pervežimo Klaipėdoje įmonė pasirūpins ne tik technika, bet ir parinks individualų maršrutą (galimi specifiniai sprendimai: laikinai išardomos kelio arba koreguojamo šviesoforo konstrukcijos, kelių eismo ženklai), iš anksto suderins ir parūpins kelionei reikalingus leidimus. Kadangi pervežant negabaritinius krovinius reikalingos atitinkamos žinios, sumanumas ir patirtis, tad ši įmonė pasiūlys specialios kvalifikacijos vairuotojus, kurie užtikrins saugų krovinio pristatymą, kad netektų dėl jo rūpintis. Juk nepaprastai svarbu išmanyti šalių, per kurias vežamas negabaritinis krovinys, įstatymus ir jų laikytis, tad tik profesionalūs darbuotojai gali atlikti savo darbą be priekaištų.

Standartiniai kroviniai – kroviniai, sukrauti ant euro palečių, kurių išmatavimai 1,2m (ilgis) x 0,8m (plotis) x 1,5m (aukštis); ir svoris vienos paletės neviršija 350 kg. Standartinio krovinio tūrio ir svorio santykis – iki 250 kg/ 1m3. Paletės arba kroviniai, viršijantys nurodytus gabaritinius išmatavimus, arba svorio/tūrio santykį yra nestandartinai, negabaritiniai kroviniai. Kroviniai, reikalaujantys specialių transportavimo sąlygų (temperatūrinio rėžimo, ADR, papildomo pakavimo arba kt.) taip pat laikomi nestandartiniais. Kroviniai, kurių išmatavimai viršija bet kurį iš nurodytų išmatavimų 30%, vadinami negabaritiniais kroviniais. Tai kroviniai, reikalaujantys specialių transportavimo sąlygų. Negabaritinis arba didžiagabaritinis krovinys yra tuomet, kai jis yra išsikišęs daugiau nei 100 cm už transporto priemonės ribų. Tokie kroviniai gabenami specialiomis transporto priemonėmis – platformomis. Jos žymimos specialiais skiriamaisiais ženklais ir vežamos mažais greičiais, tvirtinamos specialiais diržais.

Negabaritinių krovinių pervežimą Klaipėdoje siūlančios įmonės perveža nestandartinio dydžio ir svorio krovinius:statybų, žemės ūkio, pramonės šakose (stakles, įrengimus) naudojamus mechanizmus; laivybos, aviacijos mechanizmus, katerius, jachtas, laivų dalis, lėktuvus; įvairias talpas (pvz. naftos perdirbimui), cisternas, rezervuarus maisto pramonei; stambias metalo, gelžbetonio, medienos konstrukcijas; žemės ūkio, miško bei kelių rengimo techniką; katilus ir įrangą katilinėms, gręžimo įrangą; gamyklines įrangos linijas.

Kadangi sunkiasvorių ir negabaritinių krovinių pervežimo metu ypatingai svarbu laikytis saugumo reikalavimų, o tie kroviniai dažniausiai kainuoja dideles pinigų sumas, neverta rizikuoti. Patikėję savąjį krovinį negabaritinių krovinių pervežimo Klaipėdoje darbuotojams, neturėsite jokių rūpesčių ir sulauksite jo, nepatyrę papildomo vargo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *