Kaip veikia šilumos siurbliai?

Kai jūs pagalvojate apie oro vėdinimą, kondicionavimą, tikriausiai į galvą tikrai nešauna mintis, kad tai atlikti gali ir šilumos siurbliai? Esame įpratę, kad tam yra skirti oro kondicionieriai. Tačiau tiesa yra tokia, kad šilumos siurbliai ne tik šildo tačiau ir vėsina patalpas. Ir geriausiai bus, jei atskirsite šildymo ir vėsinimo sistemas. Paprastais žodžiais tariant, šilumos siurbliai yra įrenginiai, kurie naudoja nedidelį kiekį energijos, kad šiluma galėtų judėti iš vienos vietos į kitą. Paprastai šilumos siurbliai naudoja šilumą, išgaunamą iš žemės, ar oro ir ją tiekia namams, silumos-siurbliai-300x207biurui, ar kokiom nors kitom patalpom. Jeigu suprantate, kokiais principais dirba oro kondicionieriai, tai tikrai suprasite ir kaip veikia šilumos siurbliai. Jie veikia tikrai labai panašiu būdu.

Vienas iš didžiausių privalumų, kurį suteikia šilumos siurbliai ir kuris išskiria jį iš standartinių šildymo, ventiliavimo ir oro kondicionavimo sistemų, yra tas, kad patalpose nereikia įdiegti atskirų šių sistemų. Šilumos siurbliai taip pat dirba labai efektyviai, nes jie tiesiog perduoda šilumą, o ne deginą kurą, kad ji būtų kuriama. Tai suteikia siurbliams didelį privalumą, prieš dujų deginimo krosnis ir kitas. Tuo pačiu šilumos siurbliai ne tik šildo, tačiau ir vėsina patalpas. Šilumos siurblių dėka galima namuose mėgautis tokiais malonumais, kaip šiltas baseinas, ar kubilas. Šilumos siurbliai geriausiai tinka vidutinio klimato zonose, kur nėra patiriama ekstremalių karščio, ar šalčio bangų. O naudodami siurblius, vietoj oro kondicionierių – Jūs pajusite, kad dar ir pavyksta sutaupyti pinigų kiekvieną mielą mėnesį.

Verta žinoti, kad šilumos siurblių irgi būna įvairių rūšių. Tačiau visi jie veikia vienu ir tuo pačiu pagrindu – jų tikslas yra perduoti šilumą. Nėra deginamas joks kuras (pavyzdžiui, malkos, dujos…), o tiesiog šiluma juda iš vienos vietos į kitą. Tikriausiai žinote, kad šiluma natūraliai eina į apačią. Tai reiškia, kad ji visada judės iš karštesnės vietos į vėsesnę. Šiluma yra perduodama iš šilumos šaltinio (žemės, oro…) tiesiogiai į reikiamą objektą (Jūsų namus). Šilumos siurblių sudėtyje galima rasti ventiliatorių, atbulinės ir ne tik eigos vožtuvų, specialių šaldymo ritinių, kompresorių.

Jei lauke yra šilta, tai dalis šilumos nueina ir į Jūsų namus, o, kad nebūtų per karšta – šilumos perteklius, dėka atbulinės eigos vožtuvo) išeina lauk. Taigi, reikalui esant, sistema gali veikti ir priešinga kryptimi. Visas šilumos-vėsinimo procesas kartojasi tol, kol mes pradedam jaustis komfortabiliai.

Taigi dabar Jūs jau žinote, kad šilumos siurblių veikimo principas yra naudoti lauko ventiliatorius. Namuose turi būti įdiegti ir ortakiai. Šias ventiliavimo ir šildymo sistemas tikrai galite laisvai pamatyti didesniuose, pavyzdžiui, komerciniuose pastatuose. Pagrindiniai šilumos siurbliai dažniausiai yra lauko sistemos sujungtos uždarais komponentais ir įdiegtais per pastato sieną. Priklausomai nuo to, kokio dydžio yra patalpos – šilumos paskirstymui gali būti naudojamas tikrai ne vienas šilumos siurblių komponentas.

Kai kuriuose pastatuose yra naudojami ir šilumos siurbliai, kurie sugeria šilumą iš žemės, arba požeminio vandens telkinio, ir perkelia tai į patalpas, arba atvirkščiai. Dažniausiai individualių namų savininkai renkasi tokius šilumos siurblius, kurie ima šiluma teisia iš žemės ir absorbuoja ją per vamzdžius. Tai dar kitaip yra vadinami skysčio pompavimo vamzdžiai. Jie gali būti uždarojo arba atvirojo ciklo sistemos. Per uždaro ciklas sistemas  vanduo tiesiog cirkuliuoja pakartotinai. Atviruoju būdu  vanduo yra pumpuojamas iš kokio nors vandens šaltinio (pavyzdžiui, šulinio).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *