Kalnų dviračiai – ekstremalus sportas  

Ekstremaliam sportui ryžtasi ne kiekvienas. Bent jau ne kiekvienas tai paverčia savo gyvenimo būdu. Tačiau yra tokių profesionalių dviratininkų, kurie praktiškai nei dienos nepraleidžia nepasivažinėję. Kalnų dviračiai yra tinkami ne vien kalnais važinėti. Mtb dviračių varžybos vyksta SONY DSCįvairiose trasose. Kalnų dviračiai dažniausiai per dieną nurieda ne vieną dešimtį kilometrų. Jei dviratininkas nori auginti savo ištvermę, tai jis turi važinėti ne tik pavojingais keliais. Kartais reikia ir saugių kelionių, kurios skirtos būtent ištvermei auginti. Ištvermė, kai yra išugdyta. Leidžia sporte pasiekti didesnių pasiekimų. Bet turite žinoti, kad ištvermė – tai ne tik fizinė organizmo parengtis, bet ir emocinis nusiteikimas nepasiduoti.

Kalnu dviračiai jau ne vienerius metus naudojami kaip sporto įrankis. Žmonės vis labiau nori būti sportiški. Džiaugtis gera sveikata ir tuo, kad jiems nepritrūksta kvapo užlipti laiptais į penktą aukštą. Tie, kurių rankose yra kalnų dviračiai, tie turi sportišką, gražų kūna. Tas požiūris, kad sportiškas žmogus yra gražus, susiformavo dar Antikos laikais ir tai nepasikeitė per daugelį amžių. O kodėl tai nepasikeičia? Todėl, kad tai yra veiksminga. Sportas yra veiksmingas sveikatos atžvilgiu. Tie pasakymai, kad „mylimo kūno turi būti daug“, „visi žmonės yra gražūs“. Tokie pasakymai yra iš tiesų tik silnavalių pasiteisinimai dėl to, kodėl jie TINGI sportuoti. Tingėjimas yra pagrindinė nutukimo priežastis. Žmonės tingi sportuoti, tingi judėti, nes komfortiškai jaučiasi savo namuose. Tingūs žmonės niekada nepirks kalnų dviračio. Kam tinginiams kalnų dviračiai? Jie mieliau žiūrės komediją kino teatre nepasikeldami. Ten juk judėti nereikia, o gerai praleistas laikas jiems garantuotas. Tik va gerai praleistas laikas yra subjektyvi frazė. Kitam ir kalnų dviračiai kuo puikiausiai tinka geram laiko praleidimui. Sportas laisvalaikiui tinka ne tik sportininkams, bet ir mėgėjams. Dviračiais dėl laisvalaikio leidimo susidomėti niekada ne vėlu. Net ir tie asmenys, kuriems per 40 metų, kalnų dviračiai gali tikti smagiam laiko praleidimui. Pasivažinėjimas visada išvalo visas mintis, nes sportos turi šią nuostabią savybę – padėti atsipalaiduoti. Taip ir kalnų dviračiais… kai jais pasivažinėji ilgesnį laiką, pripranti prie to, kad fiziškai grįšti kiek nuvargęs, bet emociškai žymiai geresnės nuotaikos nei prieš tai buvai. Ekstremalus sportas visais laikais buvo toks, kuriame demonstruojama jėga, ištvermė, kuriame yra pavojų, bet kurį malonu stebėti pašaliniams, pasidarant sau iš to pramogą. Taip ir yra, vieni pramogauja ir tunka, o kiti sportuoja ir džiaugiasi gražiu, tvirtu, kūnu.

Grožio samprata ir dabar vis dar yra susijusi su sveika mityba bei sportu. Gražūs žmonės yra tie, kurie yra sveiki, kurie gali daug ką nuveikti ne tik savo, bet ir kitų labui. Kuo prie to prisideda kalnų dviračiais? Tuo, kad judėjimas yra sveikas. O dailiosios srities atstovės mėgsta stebėti sportiškus vyrus per vyrų dviračių varžybas. Tokias galima stebėti ir gyvai, kaip kad ir autokroso varžybas, bet galima ir internetu ar  per tv ekraną. Čia vėlgi pasirenkama ar būti geriau lauke, kur vyksta veiksmas, ar būti namuose, kur esi tik tu, na, gal dar vienas kitas šeimos narys, kuris nesidomi ta sporto šaka, kuri įdomi jums. Taip jau būna, kad neretai šeimos narių pomėgiai yra skirtingi ir ne visiems kalnų dviračiai yra patrauklūs. Laisvė rinktis mėgiamą sporto šaką yra puikus dalykas. Tik tada, kai sportuojama iš širdies, gaunama ne tik nauda organizmui, bet ir sielai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *