Kam yra reikalingi buhalteriai ir buhalterinė apskaita?

BusinessmanKiekvienas verslininkas, kuris jau yra įkūręs sėkmingą savo verslą, puikiai supranta, kam yra reikalingi buhalteriai ir kokybiškai vedama buhalterinė apskaita. Buhalterinė apskaita yra skirta tam, kad kiekviena oficiali įmonė galėtų tinkamai funkcionuoti. Jos dėka yra skaičiuojamas įmonės pelnas, mokesčiai, atlyginimai darbuotojams ir panašiai. Visi finansiniai dalykai yra sprendžiami buhalterio ir yra kuriamos kasmetinės, arba, esant poreikiui, ir dažnesnės buhalterinės ataskaitos. Tačiau, kai verslas dar tik mato savo pradžią ir yra gerai neįsitvirtinęs – ne kiekvienas jaunas verslininkas gali objektyviai įvertinti, kam apskritai yra reikalinga buhalterinė apskaita.

Klausimas, kam mums yra reikalingi buhalteriai kartais yra toks pats juokingas ir kaivaizdus, lyg ūkininkas klaustų, kam jam yra reikalingas lietus. Buhalterinė apskaita yra reikalinga tam, kad mūsų verslas galėtų sėkmingai augti ir klestėti. Buhalterinė apskaita yra verslo finansų pasaulio pagrindas. Galų gale, yra verta žinoti, kad visa tai atsirado  reaguojant į į prekybos ir komercijos plėtrą dar nuo viduramžių laikų. Pirmasis įrašytas apskaitos įrašų šaltinis yra Italija. Na, o štai pirmas paskelbtas apskaitos darbas buvo atliktas Venecijos vienuolio dar 1494 metais. Taigi, kaip matote, buhalterinė apskaita, kaip organizuotas tam tikrų metodų registravimas gyvuoja beveik tiek pat laiko, kaip ir prekybos ir verslo sektoriai. Kitas įdomus faktas yra žinios ir praktika, kuriais buvo įsteigta pirmojo apskaitos praktika. Visa tai pasikeitė labai nedaug per daug šimtmečių. Turtas, įsipareigojimai, pajamos ir būtinybė suderinti šias sritis – tai ir yra visų buhalterinių apskaitų funkcijų pagrindas dar ir šiandien.

Buvo svarbu įrašinėti visą informaciją ir generuoti atsakaitas. Toks informacijos rengimo procesas vystėsi per pastaruosius du šimtus metų. Puikiausia yra tai, kad buvo išrasti kompiuteriai. Jų dėka šis darbas tapo paprastesnis ir geriau struktūrizuotas. Daugelis buhalterijos funkcijų, kurios yra gyvybiškai svarbios apskaitoms šiek tiek kartojosi, atliekant duomneų įvedimą. Žinoma, kompiuteriai net ir dabar neatstoja tikrojo žmogaus darbo, kadangi buhalteriai, kaip darbuotojai yra reikalingi dar ir dabar labai stipriai. Kad ir su kompiuteriu, tačiau visus duomenis vistiek turi suvedinėti tai išmanantis asmuo, kurio profesija yra buhalteris. Galutinis buhalterinės apskaitos rezultatas yra tas pats – tai tarsi finansinės būklės fotografija. Nuo dabartinės būklės priklauso mūsų tolimesni finansiniai darbai įmonėje, kadangi čia yra registruojami ir sutvarkomi visi finansiniai reikalai.

Yra dviejų pagrindinių rūšių apskaita: finasinė apskaita ir valdymo apskaita. Finansinė apskaita susideda iš informacijos, kuri yra prieinama pačiai įmonei ir visai plačiajai visuomenei: akcininkams, kreditoriams, klientams, tiekėjams ir komisinių mokesčių reguliuotojams. Na o štai valdymo apskaitos informacija nėra vieša. Čia yra tokia informacija, kaip darbo užmokesčio sąnaudos, išlaidos, susijusios su pagamintomis prekėmis, ar produktais, pelno tikslai ir medžiagos kontrolės informacija. Valdymo apskaitos suteikiamos žinios yra prieinamos padalinio vadovams ir tiems, kam tai yra paskirta žinoti.

Buhalterinė apskaita yra reikalinga tam, kad kiekviena įmonė galėtų būti atsakinga už metodus, kuriuos ji naudoja, tam, kad verslas būtų įgyvendinamas. Tai yra reikalinga tam, kad neįsisiautėtų tokie dalykai, kaip nesažiningumas, godumas ir įvairios vagystės. Jeigu jau esate sukūrę savo verslą, tai ir vykdyti viską turite itin sklandžiai. Priešingu atveju Jums gali grėsti net ir baudžiamoji atsakomybė. Svarbiausia yra tik pasirinkti gerą buhalterį savo įmonei ir tada jau tikrai galėsite jaustis saugiai ir ramiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *