Kodėl sugenda kietieji diskai?

Kompiuterių remontas ŠiauliuoseKietieji diskai yra tokie diskai, kuriuose yra saugoma svarbi informacija ir didžiulės talpos vertingi duomenys. Tačiau daugelis nesusimąsto apie atsargines informacijos kopijas, tam, kad sugedus diskui, būtų galima visus duomenis atkurti. Gedimas gali įvykti bet kuriuo metu dėl blogo maitinimo šaltinio, virusų, sugadintų blokų, sektorių, operacinės sistemos failų ir kitų priežasčių.

Jei atsitiko taip, kad Jūsų kompiuteris sugedo, geriausias sprendimas Jums būtų – kompiuterių remontas Šiauliuose.Kreipdamiesi į kompiuterių remonto bendrovę, padarysite išties protingą žingsnį, nes profesionalai visada geriau žino, kaip tiksliai nustatyti gedimą ir kaip jį išspręsti.Čia yra pateikiamos kelios pagrindinės kietojo disko gedimo priežastys:

  1. 1.      Mikroprogramos arba gamintojo gedimai.

Simptomai: Sistema neaptinka kietojo disko, nepaleidžia jo arba paleidimo viduryje kompiuteris „pakimba“.

Priežastis: Ši problema dažniausiai gali kilti naujiems diskams. Pasitaiko atvejų, kai kietasis diskas nustoja dirbti praėjus kelioms dienoms po pirkimo, dėl gamintojo kaltės. Tokie diskai yra parduodami vartotojams be jokio išankstinio patikrinimo.

  1. 2.      Perkaitimas.

Simptomai: Neveikia arba per lėtai juda ventiliatoriai. Keisti garsai, triukšmas, sklindantys iš sisteminės įrangos.

Priežastys: Tai labiausiai paplitusi problema tarp visų kietojo disko gedimų. Ši priežastis gali varginti gana dažnai. Tai įvyksta dėl nepakankamos ventiliacijos arba dėl netinkamo procesoriaus ventiliatoriaus. Šiluma pasiekia aukščiausią tašką, todėl sugenda kietasis diskas arba padaroma žala kitoms svarbios kompiuterio dalims.

  1. 3.      Elektroniniai gedimai arba elektros perkrova, bangavimas.

Simptomai: BIOS sitema neaptinka kietojo disko. Diskas neįsisuka iki darbinių apsukų.

Priežastys: Nepasiektas reikiamas elektros energijos tiekimas arba per didelis elektros kiekis sistemai.

  1. 4.      Mechaninės arba vidaus gedimo priežastys.

Šis gedimas pasitaiko pačio kietojo disko viduje, dėl blogų sektorių ar blokų. Varikliukas nustoja suktis.

Simptomai: Spragsintis garsas, sklindantis iš kietojo disko. Failai ir aplankai su laiku tampa nematomi.

Priežastys: Kietasis diskas paseno ir nusidėvėjo arba buvo formatuotas daugiau, nei tai leidžia limitas. Viruso pasigavimas gali pakenkti kietajam diskui ir ištrinti duomenis. Mechaniniai gedimai.

  1. 5.      Sugadinti failai.

Simptomai: Failai tampa neprieinami vartotojui. Nepasileidžia operacinė sistema.

Priežastys: Netinkamai išjunginėjamas kompiuteris. Ne laiku išjungiamos veikiančios programos. Kenksmingos arba nemokamos programinės įrangos naudojimas. Dažniausia priežastis – elektros gedimai.

  1. 6.      Žmogaus klaidos.

Šios klaida dažniausiai įvyksta dėl žmogaus klaidų ir sukelia rimtas sistemos problemas. Pavyzdžiui, sistemos registro failų keitimas. Ši klaidų rūšis yra sunkiai atkuriama, todėl reikia pačios stipriausios programinės atkūrimo įrangos, kuri galėtų giliai nuskaityti ir sugrąžinti rimtai pažeistus duomenis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *