Kokį šildymo katilą pasirinkti?

kieto kuro katilaiŠiuo ekonominio sunkmečio momentu, vis daugiau ir daugiau žmonių grįžta prie senųjų tradicijų ir siekia šildytis savo namus su katilais. Nuo tinkamai pasirinkto katilo priklausys Jūsų finansinės išlaidos ir laikas, kurį reikės skirti namų šildymui. Prieš pasirinkdami katilą, Jums reikia apsvarstyti: kokią sumą galite išleisti kurui, kokie yra Jūsų poreikiai ir gyvenimo būdas?

Dėl mažų šildymo išlaidų ir nesudėtingos bei nebrangios įrangos montavimo, populiariausias pasirinkimas šiuo metu yra kieto kuro katilai. Paprasčiau tariant, tai yra kūrenimasis malkomis, anglimis ar granulėmis. Šis šildymo būdas yra natūralus, o dėl pažangių technologijų tai yra ir efektyvus ir patogus būdas. Dėl kai kurių katilų didelio galingumo galima apšildyti visus namo kambarius. Taip yra sumažinamas teršalų kiekis ir pagerinamas bendras energijos efektyvumas. Degimo oro sklendės riboja deginimą, kai yra pasiekiama optimali temperatūra. Šildymui galima naudoti tiek sausą tiek šlapią medieną.

Jei norite sutaupyti dar daugiau laiko, galite rinktis automatizuotą, valdomą pulteliais ir varomą granulėmis kietojo kuro katilą. Paprastai pakrauti katilą granulėmis užtenka vos kartą per savaitę ir nereikia kasdien, kartais net po kelis kartus jo papildyti (kaip, kad malkomis).

Verta paminėti, kad Jūsų pasirinkimu galėtų būti ir dujiniai katilai. Jie gali naudoti gamtines arba suskystintos naftos dujas. Lietuvoje dujiniai katilai taip pat yra labai populiarūs, nes sunaudoja mažai dujų. Gana nemažai autonominio šildymo sistemų su dujiniais katilais veikia ir individualiuose namuose ir daugiabučiuose.

Dujinių katilų pasirinkimas išties nemažas, todėl visada yra geriausia konsultuotis su specialistais, išsakyti jiems savo poreikius, apibūdinti namus, apspręsti finansinius lūkesčius ir tik tada nuspręsti, kokį dujinį katilą pasirinkti. Tas pats yra pasakytina ir apie visus kitus kuro katilus – reikia apsvarstyti daugybę aspektų, prieš išsirenkant sau tinkamiausią katilą.

Dujiniai katilai paprastai turi cilindrą, kuriame yra kaupiamas karšto vandens rezervuaras, todėl nėra būtina turėti daug šalto vandens nuolatiniams papildymams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *