Kokia būna miško technika?

misko priekabosMiško technika – tai tokia technika, kuri padeda nukasti, pašalinti medžius ir atlikti miškingų vietovių apdailos darbus. Visiems šiems etapams yra reikalinga skirtinga miško technika. Medžių pašalinimui yra reikalingi elektriniai pjūklai. Medžiams sukrauti ir išvežti yra naudojamos miško priekabos. Medžiams pakrauti – specialūs krautuvai. Na, o miškų apdailos darbams atlikti yra reikalingi buldozeriai.

Miško priekabos – tai tik viena technikos dalis, tačiau ji yra labai svarbi, nes nepašalinus nupjautų medžių, nebūtų galima atlikti aplinkos tvarkymo darbų. Kai reikia iškirsti daug medžių, naudojame pjūklus, o taip pat ir kasimo įrangą. Pjūklai turi būti labai galingi. Tik tuomet miško darbuotojai galės savo darbus atlikti greitai ir saugiai.

Kai jau visi medžiai yra nupjauti, ateina metas sunkesniam darbui, visų medžių pašalinimui. Geriausia, jei pasirinkta miško technika bus sudaryta iš didelių kastuvų, kurie vienu metu gali pakelti ne vieną rąstą ir saugiai juos sudėti ant priekabos. Kuo daugiau rąstų vienu metu pašalinsime – tuo greičiau bus atlikti visi darbai. Miško priekabos turi būti itin kokybiškos ir didelės, kad vienu metu galėtų transportuoti daug rąstų. Taip pat yra labai svarbu juos tvirtai pririšti.

Kai nuo viso miško ploto jau yra pašalinti visi rąstai, metas atlikti aplinkos tvarkymą. Pagrindinė problema, kuri lieka po nukirstų medžių, tai medžių liekanos, įsišaknijusios į žemę. Su šia problema susidoroti padeda apdailos miško technika. Šiam darbui dažniausiai yra naudojamas buldozeris. Su juo yra pašalinami visi nelygumai ir žemės plotas netrukus gali būti paruoštas statyboms, arba naujai sodinamam miškui.

Verta žinoti, kad miško technika yra brangi ir ne kiekvienam asmeniui ja apsimoka pirkti. Jei Jums buldozerio, arba miško priekabų reikia tik laikinai – galite tai tiesiog išsinuomoti. Taip pat galite pasisamdyti miško tvarkymo įmonę, kuri jau turi visą reikiamą techniką. Taip galėsite sutaupyti daugiau laiko, nes įmonės darbuotojai galės visus aplinkos tvarkymo ir medžių kirtimo darbus atlikti už Jus. Internete galite rasti nemažai įmonių, kurios užsiima šiais darbais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *