terasos

Kokias grindis pasirinkti terasoms?

Termo mediena, spygliuočių ar maumedžio lentos? Kokias grindis terasai pasirinkti? Medis – tai natūrali medžiaga, todėl medine terasa yra labai malonu vaikščioti, juntama šiluma ir gali būti siejamas ryšys su įvairiais stiliais ir medžiagomis. Svarbu tinkamai pasirinkti medienos rūšį, apdirbimą ir kitas medžiagas, naudojamas terasai, antraip po metų ar kitų ji gali pradėti pūti, raitytis, prarasti patrauklų vaizdą. Mediena terasoms turi būti apdorojama specialiomis, kenksmingo poveikio aplinkai neturinčiomis medžiagomis, todėl lentos ne tik atsparios sporoms ar grybeliui, bet ir nekenksmingos gyviems organizmams.

Termo mediena yra apdorojama patentuotu terminio apdorojimo metodu, kurio eigoje medienos savybės tampa stabilios. Gamybos procesas yra draugiškas aplinkai: jo metu naudojami tik vandens garai ir karštis, o galutiniame produkte nėra nuodingų cheminių medžiagų, todėl medžiaga nekenkia net ir alergiškiems žmonėms. Termo mediena pasižymi atsparumu puvėsiui bei vandeniui, erdviniu stabilumu. Termiškai apdorotos terasų lentos ne tik ilgaamžės, bet ir  turi nelygų paviršių, kad joms sušlapus žmogus neslidinėtų.

Maumedžio terasų lentos sukuria natūraliai atrodančią ir ilgaamžę medinę terasą. Terasoms naudojama Sibiro maumedžio mediena yra kietesnė ir patvaresnė už Europinio maumedžio, atspari atmosferiniams pokyčiams, todėl vadinama ilgaamže ir labai vertinga statyboms. Kadangi maumedžio medienoje gausu dervų, ji neimpregnuojama. Terasinės lentos tvirtinamos dviem medvarščiais prie poterasinio tašo. Tašai po lentomis dedami kas 60 – 80 centimetrų, didesnis atstumas nerekomenduojamas, nes vaikštant terasa gali linguoti. Terasinės maumedinės lentos skirtos išorės darbams. Tinkamos terasoms, tvoroms, lieptams ir kitoms lauko konstrukcijoms. Terasų lentos gaminamos dviejų profilių: lygaus ir rifliuoto.

Terasinės bei apdailinės lentos iš medžio – plastiko kompozito – tai naujos kartos produktas, susidedantis iš 30 procentų aukšto spaudimo polietileno (HDPE), 60 procentų medžio dulkių ir 10 procentų priedų (kaip dažai, stabilizatoriai, klijai). WPC medžio plastiko kompozicinės terasinės lentos nereikalauja papildomos priežiūros. Medžio – plastiko terasinių lentų įrengimas labai paprastas.

Terasinės lentos, pagamintos iš spygliuočių medienos – eglės ir pušies, savo savybių puikiai įsileidžia impregnavimo medžiagą, yra lengvos ir stiprios, o montavimas – paprastas ir patogus. Dėl pušies medienos ląstelių sienelių sandaros ypatumo, ji giliai į vidų praleidžia impregnavimo medžiagą. Medienos drėgnumas neturi būti didesnis kaip 28 %, kad vanduo nesipriešintų skverbtis impregnavimo medžiagai. Impregnuota mediena apsaugota nuo grybelinio poveikio bei kenksmingų vabzdžių, drėgmės ir saulės (UV) spindulių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *