Kokios šiuo metu yra populiariausios stogų dangos?

stogu dangosKai ateina laikas rinktis stogo dangą, pirmiausia imame galvoti, kokios medžiagos danga galėtų užtikrinti mūsų namui ilgaamžiškumą. Be jokios abejonės, šiais laikais daugelis žmonių siekia ekologiškesnio gyvenimo, todėl pramonėje vis atsiranda naujų ir netikėtų stogo dangų, kurios reikalauja mažai priežiūros. Tačiau nepaisant to, vis dar populiariausiu pasirinkimu išlieka metalinės stogo dangos. Jos nėra itin pigios ir reikalauja profesionalo instaliacijos, tačiau šios stogų dangos pirmauja tarp visų kitų dėl savo neįtikėtino ilgaamžiškumo.

Kita priežastis, kodėl dažniausiai yra pasirenkamos metalinės stogų dangos – tai jų atsparumas ugniai. Taip pat tokie stogai lengvai atspindi saulę, todėl vasaros metu yra galimybė sutaupyti kondicionieriaus išlaidas. Nepaisant to, kad metalinėms stogo dangoms reikia profesionalaus montavimo, jos yra gana greitai ir paprastai įrengiamos.

Vienintelis trūkumas – kadangi tai ilgalaikė investicija ir, jei norėsite neužilgo atlikti tam tikrus remonto darbus namuose, tai gali tapti sudėtingiau dėl tvirtai įmontuoto stogo. Susipažinkime iš kokių metalų yra gaminamos stogo dangos:

  1. Plienas – labiausiai paplitusi metalinių stogų medžiaga. Tai tvirta medžiaga ir ekspertai praleidžia daugybę laiko, nustatinėdami geriausius būdus, kaip apsisaugoti nuo rūdžių. Plieno dirbiniams paprastai yra naudojama ir cinko danga, hermetikai ir specialūs dažai, kurie apsaugo stogą nuo klimato pokyčių.
  2. Nerūdijantis plienas – šis pasirinkimas neturi jokių papildomų dangų, kaip kad paprastas plienas, nes yra sukurtas taip, kad niekada nerūdytų. Tačiau būtent dėl šios savybės, nerūdijančio plieno stogas yra gana nepigus pasirinkimas.
  3. Aliuminis – tai gali būti puikus Jūsų stogo pasirinkimas, jei Jūs ieškote lengvos ir nerūdijančios medžiagos. Nors jo savybė nerūdyti yra tokia pati kaip ir nerūdijančio plieno stogo dangos, tačiau aliuminį reikia apdengti, kad jis atrodytų natūraliau. Aliuminio stogo danga yra, ko gero, pats populiariausias pasirinkimas tarp paprastų gyvenamųjų namų.
  4. Varis – šis stogų dengimo variantas tampa vis populiaresnis. Tai brangus ir gražus variantas, nes laikui bėgant keičia spalvas.
  5. Yra galimybė pasirinkti įvairių metalų lydinius pagal individualius poreikius.

 

Taip pat atminkite, kad galite rinktis įvairų stogų dizainą, pavyzdžiui, visiškai lygų arba banguotą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *