segmentines tvoros

Kokios tvoros yra pigiausios?

Tvoros statomos iš medienos, plytų, metalo, betono, gelžbetonio, natūralaus akmens, sintetinių medžiagų (plastiko) ar derinant kelias jų, tad nuo to priklauso ir jų brangumas ar pigumas. Tvoros kainą sudaro ne tik visos detalės, reikalingos tvorai statyti, bet ir daug papildomų elementų – varžtai, laikikliai, vartai, varteliai, papildomi stulpai, taip pat betonas, armatūra, montavimo ir pamatų liejimo darbai, pamato apdailos detalės. Jei teritorijoje bus automatiniai vartai, papildomai reikės automatinės pavaros, apsaugos elementų, telefonspynės. Tvorų kainai įtakos turi atraminių stulpų ir darbo kaina. Tvorų pigumas (ar brangumas) priklauso nuo pasirinktų technologijų, medžiagų kokybės ir kainos, atstumo iki sklypo, jo perimetro, tvoros aukščio ir kitų aplinkybių.

Vienas iš pigių tvorų variantų – segmentinės tvoros. Segmentinės tvoros bei vartai yra geriausias sprendimas nebrangiam net ir didžiulės teritorijos aptvėrimui, neprarandant metalinės tvoros apsauginės funkcijos ir estetiškumo.Teritorijos, kurios aptvertos segmentinėmis tvoromis, atrodo elegantiškai ir ypač tinka tiems, kurie nori, kad jų teritorija nebūtų izoliuota, o aptvertas kiemas ar sodas būtų šviesus. Nors segmentinių tvorų montavimas yra nesudėtingas, tačiau jas tveriant neišvengiama esminių klaidų: kiek priklauso neįbetonuojami stulpai, paliekami per maži ar per dideli atstumai tarp grunto ir tvoros apatinės dalies ar nelygiai sutvirtinami segmentai, taip sudarkant estetinį vaizdą. Segmentinės tvoros yra pigesnės lyginant su įprasta medine, metaline ar mūro tvora, kurios kainuoja daug brangiau statant, o ir vėliau jas prižiūrint. Segmentinės tvoros kainuotų dar pigiau, jei šeimininkas pats pirktųsi plieninius vamzdžius ir iš jų gamintųsi stulpelius. Beje, nevertėtų net domėtis siūlomomis pigiomis segmentinėmis tvoromis – tikėtina, kad kuo ji pigesnė, tuo greičiau ir išsikraipys po didesnių žiemos šalčių.

Tveriant ypač dideles teritorijas dažniausiai pasirenkamos tinklinės tvoros, nes tai yra pats pigiausias aptvėrimo būdas. Tamsioje, drėgnoje zonoje palei akliną tvorą veisiasi didžioji dauguma dirvoje gyvenančių sodo kenkėjų: vabalų, vikšrų ir t. t., ten sunkiai auga žolė ir augalai. Tad geriausias variantas, norintiems aukštesnės tvoros – segmentinės tvoros, tinklinės tvoros, pro kurias prasiveržia ir šviesa, ir saulės spinduliai. Tinklinių tvorų kaina yra itin nedidelė, o suteikiamų privalumų daug: patvarumas, lengva priežiūra ir remontas, nesunkus tvoros montavimas, praktiškumas ir saugumas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *