Metalinės ir kitos tvoros

Dabar, kaip ir ankstesniuose straipsniuose, mes kalbėsime plačiau apie įvairias tvoras. O tiksliau apie jų medžiagų pasirinkimą. Būtent nuo tvoros medžiagos pasirinkimo ir priklauso visas namų ir kiemo grožis, bei kiti svarbūs dalykai: privatumas, saugumas ir ramybė namuose. Kalbant apie saugumą, ko gero, geriausiai gali pasitarnauti metalinės tvoros. Jei jas įsirengsite kartu su, pavyzdžiui, saugiais automatiniais vartais, namų saugumo lygis iš karto pakils į aukščiausią poziciją. Be visa to, metalinės tvoros yra itin gražios. Kai kurie klientai pasirenka kalvystės meną ir prašo dizainerių įdomesnių sprendimų, pavyzdžiui, padaryti metalines kolonas tvoroje, arba įvairius ornamentus. Tereikia tik pasitelkti fantaziją, tačiau apie tai šiek tiek vėliau.

Šiaip metalinės tvoros yra laikomos dekoratyvinėmis, kadangi jos pirmiausia teikia estetinį vaizdą, o ne atitinka kitus mums svarbius kriterijus. Metalinės tvoros paprastai yra gaminamos iš aliuminio arba plieno. Kai ketinate užsisakyti naują tvorą – galite visada pateikti savus pageidavimus, kokios medžiagos Jums labiau norisi. Na, o jei perkate jau paruoštą produkciją – visada galite klausti ir konsultuotis, iš kokių medžiagų yra gaminamos tvoros ir kokie pasirinkimai labiausiai tiktų Jums, ką Jums gali pasiūlyti. Tvoros iš metalo yra vienos labiausiai lanksčių, nes jos turi labai daug stiliaus ir rūšių įvairovės. Visus šios tvoros komponentus yra nesunku surinkti, todėl daugelis net nesisamdo tvoros montavimo paslaugų. Na nebent jos jau ir taip įeina į Jūsų įsigytą paslaugų paketą.tvoros

Metalinės tvoros geriausiai tinka tik individualiuose namuose, nes būtent juose yra labai svarbu pabrėžti namų aplinkos grožį ir eleganciją. Tačiau, ką tada rinktis fermų, sodų, ar sodybų gyventojams? Žemės ūkyje yra plačiai naudojami surenkamieji vartai ir plokštės. Taip pat tinka tvoros tinklai, iš tvirčiau ir storiau suvirintos cinkuotos vielos. Neretai ten reikia ir spygliuotos vielos ant tvoros. Bet čia jau daugiau yra kalbama apie tų sodybų ir kaimų šeimininkus, kurie užsiima ne šiaip tik žemdirbyste ir gyvulininkyste. Paprastai Lietuvoje yra auginamos karvės, buliai, , arkliai, vištos, kiaulės ir panašiai. Visiems šiems gyvuliams reikia ne tik tinkamos priežiūros, tačiau ir labai tvirtų aptvarų (ypač buliams ir žirgams). Todėl, kai kalbame apie tokius atvejus, žiūrėti reikia ne į tvorų ir aptvarų grožį, o pirmiausia į medžiagų tvirtumą ir kokybės patikimumą.

Mažesniuose soduose ar sodybose svaru būna išlaikyti savus augintinius saugius ir neleisti svetimiems, pavyzdžiui, miško gyvūnams patekti į privačias valdas. Tokiam paprastam saugumo būdui puikiai tinka tvoros tinklai iš ritinių. Juk aukštį ir ilgį galite laisvai išsirinkti patys, todėl visiškai nebrangiu būdu galėsite apsitverti visą savo norimą teritoriją. Tinklinės tvoros puikiai tinka ir tada, kai reikia aptverti naminius paukščius (vištas, kalakutus ir t.t). jos tinka ir šunų, ar triušių aptvėrimui. Tai yra pats ekonomiškiausias erdvės izoliavimo būdas, kuris vis dar yra laikomas tvora.

Įdomumo dėlei, susipažinkite ir su kitomis tvorų medžiagomis, kurių galima atrasti visame pasaulyje. Viena iš jų – bambukas. Statybose tai yra naudojama jau tūkstančius metų. Iš amuko galima gaminti ir tvoras ir vartus. Taip pat galima rinktis perdirtą medieną, kartu su plastiku. Tai suteikia jaukią medienos išvaizdą ir plastiko kokybę, bei nedidelę priežiūrą. Išskirtiniais atvejais (pavojingose vietose, ar kai yra aptveriami dideli gyvuliai) žmonės naudoja ir elektrines tvoras. Žinoma, srovės įtampą galima reguliuoti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *