Nauji butai Kaune „giriasi“ energetiniu naudingumu

nauji butai kauneNaujų butų Kaune pirkėjai gundomi nelabai žinomu dalyku – energetinio naudingumo klase. Kas tai yra ir kuo ta klasė gali būti naudinga naujų butų Kaune gyventojams? Savaime suprantama, nekilnojamo turto pardavėjai prigalvoja visokiausių gudrybių, kad tik pirkėjai „užkibtų ant jų kabliuko“, tačiau šis – energetinio naudingumo klausimas – yra pagrįstas ir aktualus. Pasistengsime daugiau papasakoti, su kuo tai susiję ir kokią įtaką naujiems butams Kaune gali turėti energetinis naudingumas. 

Taigi energetinis sertifikavimas – tai procesas, kurio metu yra nustatomas pastato energijos suvartojimas. Kiekvienam pagal reglamentą įvertintam pastatui yra skiriama tam tikra energetinio naudingumo klasė (nuo A iki G) ir suteikiamas tai patvirtinantis sertifikatas. Nuo 2013 m. sausio 9 d. įsigalioję nauji Statybos įstatymo pakeitimai numato, kad parduodant ar nuomojant nekilnojamąjį turtą yra būtina nurodyti, kiek energijos suvartoja pastatas. Tad susidomėjus naujais butais Kauno mieste ir ėmusis jų apžiūros, tikėtina, teks išgirsti apie įvairiausias energetinio naudingumo klases, kurias atitinka vienas ar kitas naujas namas. Architektai tvirtina, kad šiuo metu rengiamuose projektuose būtina numatyti energetinę B klasę, kurios pagrindu naujai statomi namai privalo būti šiltesni ir ekonomiškesni. Pastato energinio naudingumo klasė nustatoma pagal kvalifikacinio rodiklio vertę ir STR 2.01.09:2012 „Pastatų energinis naudingumas. Energinio naudingumo sertifikavimas“ reikalavimus.

Skiriamos šios pastatų energetinio naudingumo klasės: A++, A+, A, B, C, D, E, F ir G.

A++ klasės: C < 0,25 (nulinė klasė, kuriai priklauso visai nenaudojantys šiluminės energijos pastatai. Tokių pastatų išorinės atitvaros pasižymi didele šilumine varža, o šiluminė energija gaunama iš atsinaujinančių šaltinių (geoterminis ar saulės).
A+ klasės: 0,25 £ C < 0,375 (beveik nulinė klasė – tai labai mažai energijos naudojantys pastatai);
A klasės: 0,375 £ C < 0,5 (beveik nulinė klasė – tai labai mažai energijos naudojantys pastatai);
B klasės: 0,5 £ C < 1 (mažai energijos naudojantys statiniai).
C klasės: 1 £ C < 1,5.
D klasės: 1,5 £ C < 2 (sunaudoja daug energijos).
E klasės: 2 £ C < 2,5.
F klasės: 2,5 £ C < 3 (šildymui energijos sąnaudos yra pačios didžiausios).
G klasės: C < 3 (sunaudoja daug energijos).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *