Nauji butai Kaune reikalauja teisingų pirkėjų sprendimų

nauji butai kauneNauji butai Kaune ne visuomet būna naujos statybos butai, kuriuos nusiperka ir įsikraustę ten juos taip vadina naujieji šeimininkai. Naujais namais gali tapti ir nauji butai Kaune, ir seniau (prieš 5 ar 15 metų) statyti daugiabučiai. Kai jau pribręsta mintys, jog būtina kažkokiu būdu pirkti naują būstą, tenka spręsti dilemą – pirkti pigesnį, tačiau nemažai investicijų ateityje pareikalausiantį senos statybos butą ar ilgiems metams rinktis priklausomybės bankui variantą. Nes juk nauji butai Kaune yra labai mažai kam įperkami savo asmeninėmis lėšomis, norint kuo greičiau ten apsigyventi tenka skolintis pinigų iš banko ir taip iki pat senatvės mokėti jam įmokas arba ieškoti, kas paskolintų tikrai nemenką pinigų sumą. Tai – vienas iš pirmųjų rūpesčių, jei gyvenamojo būsto keitimo klausimas verčia ieškoti atsakymo, kuris tikrai nėra lengvai atrandamas.

Pirkti ar nuomotis?

Rasti greitą atsakymą į tai sunku, nebent jau teko nuomotis butą ir patirti laikinųjų jo šeimininkų padėtį. Kaip bebūtų, nuomojamame bute niekuomet žmogus nebus laisvas, turės paisyti savininkų reikalavimų. O juk bent jau namuose norėtųsi pabūti savimi… Gyvenant tokiuose namuose bet kada galima sulaukti prašymo išsikraustyti, čia gyvenama tik laikinai, todėl nėra užtikrintumo ir ramybės. Be to, už nuomą atiduoti pinigai yra tikrosios išlaidos, kurios, jei nusipirkus naują butą Kaune, galėtų tapti įmoka už paimtą paskolą. Kad ir labai pamažu, tačiau toks gyvenamasis būstas tampa nuosavu, nes paskola kas mėnesį mažėja. Jei praeityje teko nuomotis, tai galėjo padėti iš arčiau įvertinti savo finansinius pajėgumus – kaip šeima galėtų planuotis savo biudžetą, ar jis netaptų „skylėtu“, jei būtų imama paskola, kas mėnesį pareikalaujanti savosios dalies. Rasti atsakymą į šį klausimą nėra lengva, tačiau daugiau privalumų į „svarstyklių lėkštutę“ įdeda faktas, jog gyventi jau tektų iš tikrųjų nuosavame bute.

Senos statybos ar nauji butai Kaune turėtų dominti?

Atsakymas į šį klausimą susideda iš kelių mažų atskirų detalių, norint teisingai pasirinkti reikėtų apsvarstyti visus juos. Galbūt jums  labai aktuali gyvenamoji vieta, kurioje seniai nebestatomi nauji butai Kaune? Pavyzdžiui, senamiestyje, kuris vilioja daugumą, labai sunku atrasti naujai pastatytą namą, čia dominuoja istoriją ir jos įvykius menantys pastatai. Kadangi butą perkama kuo ilgesniam gyvenimo periodui, galbūt, jei jau labai traukia senamiesčio vaizdai, verta tikrai nemažą sumą investuoti į šį nekilnojamąjį turtą. Tačiau, jei perkant butą aktualiausia tema yra finansai, senos statybos butą įmanoma nupirkti už daug mažesnę kainą nei naują. Ši suma ir pasirinkimas, taupymas būtų momentinis, nes vėliau tektų vis mokėti ir mokėti už visiškai kitokius dalykus: kambarių remontą, vamzdyno, stogo ar net viso namo renovaciją ir t.t. Senas namas visuomet reikalaus išlaidų. Taigi ar ne geriau iš karto pasidomėti, kaip atrodo nauji butai Kaune ir vieną iš jų pasirinkti, kad ir šiek tiek brangesnį, tačiau su visiškai nauja ir vidaus, ir išorės apdaila. Toks pirkinys ilgus metus nereikalaus investicijų. Sunku rasti atsakymą į šį klausimą? Tačiau įmanoma. Tereikia pabandyti realiai įvertinti atskirus aspektus, kurie labai svarbūs gyvenant: išlaidas, gyvenamąją vietą, susisiekimą su darbo vietomis ar mokymo įstaigomis, norą ir gebėjimą gyventi nuolatiniuose remonto bei su tuo susijusių išlaidų procesuose ar tiesiog… ramybėje?

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *