Rekuperatorius ir jo suteikiama nauda

Tikriausiai visiems ne paslaptis, kad šiais laikais lietuviai labai daug sumoka pinigų už namų šildymą. Tie, kurie gyvena bute, jaučia ypač didelį nepasitenkinimą, nes centralizuoto šildymo kainos dabar yra labai išaugusios. Tačiau, jei labiau įsigilinsime į nuosavų namų gyventojus – čia situacija yra kiek paprastesnė. Daugelis jau nuo senų laikų yra įpratę šildytis malkomis, tačiau verta žinoti, kad šiais laikais yra daug geresnių ir išmanesnių sprendimų. Rekuperatorekuperatoriusrius – vienas naujausių ir racionaliausių sprendimų šiuolaikiniams namams. Jums tikrai vertėtų apsvarstyti tokią galimybę, kadangi laikai keičiasi, o taip tik galima daug geriau sutaupyti pinigų. Tikriausiai Jums įdomu kokiu principu veikia rekuperatoriai?

Šilumos rekuperatoriai yra šilumos mainų  sistemos, kurios renka šilumą, cirkuliuojant per aukštos temperatūros metalo šilumokaitį. Rekuperatoriaus regeneruota šiluma dažniausiai yra panaudojama deginant orą ir iš anksto įkaitinant krosnį. Rekuperatoriai taip pat gali būti pritvirtinti prie šiluminių oksidatorių, kurie, prieš apdorojant lauko teršalus, iš anksto pašildo išmetamą orą visuose pramoniniuose procesuose.

Išgauta šiluma yra tokia šiluma, kuri generuojama kuro deginimo procese ar cheminės reakcijos būdu, bet ji nėra išmetama į aplinką, nors ją vis dar galima panaudoti naudingam ir ekonominiam tikslui. Esminė šilumos kokybė yra ne suma, o jos vertė, kaip atsinaujinančios šilumos, kuri turi strategiją, priklausančią nuo atliekamos šilumos dujų temperatūros ir su tuo susijusios ekonomikos.

Didelis kietojo kuro dujų kiekis gaunamas iš katilų arba krosnių. Jei dalį šio šilumos būtų galima išgauti, išeitų sutaupyti nemažai pirminio kuro. Energija, prarasta išmetamosiose dujose, negali būti visiškai atsinaujinanti.

Rekuperatorių suteikiami privalumai iš esmės gali būti suskirstyti į dvi kategorijas: tiesioginę naudą ir netiesioginę. Kalbant apie tiesioginę naudą, verta paminėti, kad nuotekų šalinimas tiesiogiai veikia proceso efektyvumą. Tai atsispindi sumažėjusiomis komunalinių paslaugų sąnaudomis bei proceso kaina. Pilnėjanti piniginė visada malonina kiekvieną šeimininką, todėl tai ir yra laikoma tiesiogine nauda.

Na, o netiesioginė nauda, kurią mums visiems suteikia rekuperatoriai išties yra labai naudinga. Visų pirma tai yra taršos sumažinimas. Kai kurios toksiškos degiosios atliekos, tokios kaip anglies monoksido dujos, rūgštinės dujos, anglies dioksido nutekančios dujos, naftos dumblas, akrilo nitrilas ir kiti plastikiniai chemikalai yra paleidžiami į atmosferą. O štai, jei deginant krosnyse – tai yra sudeginama du kartus, tai ir šiluma atsinaujina ir sumažėja aplinkos taršos lygis.

 

Kitas iš privalumų tai įrangos dydžių sumažinimas. Išmetamos šilumos regeneravimas sumažina degalų sąnaudas, dėl ko sumažėja išmetamų dujų kiekis. Dėl to sumažėja ir visa degalų tiekimo įranga, pavyzdžiui, ventiliatoriai, kaminai, kanalai, degikliai ir kita.

Privalumai tikrai džiugina jau ne tik užsieniečius, bet ir lietuvius. Jeigu šiuo metu kaip tik mąstote, ką reikėtų atnaujinti savo namuose – tai Jums yra vienareikšmiškai patariama pagalvoti pirmiausia apie šildymo atnaujinimą. Pamirškite kūrenimą krosnimis ir kitus atgyvenusius būdus. Žiūrėkite plačiau ir rinkitės ne tik pigesnius variantus, tačiau ir ekologiškesnius. Šiuo metu visame pasaulyje tarša yra labai didelė, todėl kiekvienas iš mūsų pirmiausia turėtume pradėti nuo savęs. Rekuperatoriai arba šilumos siurbliai – tai tik vieni iš variantų, nes Jūs galite rinktis ir plačiau. Pasitarkite su šildymo įrangos montavimo specialistais ir jie tikrai Jums pasiūlys pačius geriausius sprendimus namams. Juk kiekvieno gyventojo poreikiai skiriasi, todėl skirtingiems namams ir įrangos kaina gali labai skirtis. Tikėkimės, kad Jūs laiku priimsite reikiamus sprendimus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *