Šilumos siurbliai yra geoterminio šildymo sistemos dalis

šilumos siurbliaiEnergiją taupantis namas, protingas namas, ekonomiškas namas, namas be energetinių nuostolių – kuo toliau tuo dažniau tokios frazės internete padeda žmonėms surasti tai, ko jie ieško. Neretai jų lūkesčius patenkina geoterminis šildymas. Jo sistemoje naudojami šilumos siurbliai, kurie efektyviai naudojasi aplinka jai nekenkdami. Tai reiškia, kad geoterminis šildymas yra ekologiškas. Šilumos siurbliai gali būti montuojami tiek lauke, tiek namo viduje, pavyzdžiui, katilinėje. Katilinė – puikus sprendimas, nes tada šilumos siurbliai nesimato ir netrukdo. Be to, juos laikyti namuose malonu, kadangi jie nekelia didelio triukšmo. Tai tikrai teigiamas bruožas, o šilumos siurbliai jų turi ne vieną.

Pirmiausia, tai jie energiją šildymui kaupia iš aplinkos, t. y., iš natūralių šaltinų, tokių kaip oras, vanduo ar žemė. Šilumos siurbliai yra pajungti į sistemą, kurioje turi būti ir didelis vandens bakas. Kuo bakas didesnis, tuo geriau namo gyventojams, nes siurbliai veikia ilgiau. Elektra šioje sistemoje naudojama tik kompresoriui ir cirkuliaciniams siurbliukams dirbti. Tai garantuoja, kad net šalčiausiu metų laiku spaudžiant šaltukui nesulauksite smarkiai padidėjusių elektros sąskaitų. Toks privalumas būdingas toli gražu ne kiekvienam siurbliui. Kiti šilumo siurbliai šalčiausiomis dienomis buitiniam vartojimui skirtą vandenį dalinai kaitina elektra, todėl tokių siurblių savininkai nepatenkinti sąskaitomis už elektrą. Todėl reikia labai gerai žinoti, kokie būna tie šilumos siurbliai, kaip veikia jų mechanizmas, visa sistema.

Geoterminis šildymas namuose yra pigus, bet jo įrengimo kaina gana didelė. Todėl gerai pagalvokite, ar turite tam reikalingą piniginį kapitalą. Šilumos siurbliai ir visos sistemos įrengimo kaina priklauso nuo daugelio faktorių, todėl geriausia užpildyti specializuotą anketą kainai sužinoti būtent jūsų objektui. Kitas būdas sužinoti kainą, paskambinti specilistui ir paprašyti konsultacijos. Geoterminis namo šildymas palyginus su kitais šildymo būdais yra naujas, todėl žmonėms vis dar kyla klausimų. Viskas, kas nauja, gąsdina, bet tuo pačiu kelia susidomėjimą. Smalsumas šiuo atveju yra labai gerai, nes daugiau pasidomėję žmonės įsitikina, jog šilumos siurbliai dirba efektyviai ir namuose būna šilta. Palaikyti optimalią kambario temperatūra žiemos metu nebebūna jokio vargo, nes nereikia pirkti jokio kuro atsargų. Kaip jau minėjome, šilumos siurbliai naudoja gamtos išteklius tiesiai jūsų kieme ir jų pildyti nereikia. Viskas vyksta cikliškai. Boileryje tiek žiemą, tiek ir vasarą bus karšto vandens, todėl nebus problemų nei norint nusimaudyti, nei kai reikės plauti indus ar daryti kitus buitinius darbus. Šilumos siurbliai rudenį dirba mažesniu pajėgumu, kad namuose nebūtų per karšta, o namas išliktų sausas, nesikauptų drėgmė, jos skleidžiamas nemalonus kvapas. Vasarą kambarių šildymas visai išjungiamas. Darome išvadą, kad šilumos siurbliai geba prisitaikyti prie visų oro sąlygų ir atitinkamai veikti.

Beje, jų veikimą galima reguliuoti ir nuotoliniu būdu (sms žinute arba internetu) įdiegus papildomą funkciją. Tai labai patogu daug keliaujantiems žmonėms, kurie kartais išvyksta ilgesniam laikui ir nori namuose palaikyti tik minimalią temperatūrą, nekeldami laipsnių iki tiek, jei būtų namuose. Besidomintys geoterminiu šildymu turėtų žinoti ir tai, kad šilumos siurbliai turi ilgą eksploatavimo laikotarpį. Jis gali būti net iki dvidešimties metų. Vadinasi, investicija yra ilgalaikė. Be to, po dvidešimties metų nebūtina pirkti naujų siurblių, senieji šilumos siurbliai po remonto vėl gerai dirbs. Tik turėkite patikimo meistro kontaktus, kuris mokės pašalinti atsiradusius defektus. Viena aišku, kad geoterminis šildymas naudingas yra jau ne vienam nuosavam namui, kuris turi šią technologiją. Šilumos siurbliai dirba kokybiškai, todėl šilumos namuose netrūksta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *