Sodybos vestuvėms. Keletas patarimų ten švęsiantiems

Sodybos vestuvėms – vienas iš variantų, kur galima atšvęsti šią dviejų žmonių šventę. Tačiau jei bus švenčiama ne dviese, būtina iš anksto šiems žmonėms pagalvoti, kad vestuvių dieną kiekvienas jų svečias jaustųsi laukiamas ir gerbiamas.

Sodybos vestuvėms paieška – užduotis Nr. 1

Sodybos vestuvėms reikėtų pradėti ieškoti kaip tik įmanoma anksčiau, galbūt prieš 4-6 mėn. iki didžiosios šventės. Nors Lietuvoje tikrai gausu įvairiausių patalpų šventėms, tačiau ta dauguma turbūt ir yra keblumas. Juk sunkiausia pasirinkti kažką ten neužsukus, nepajutus tikrosios tos erdvės auros, jaukumo ar, atvirkščiai, nepatrauklumo, todėl visos sodybos vestuvėms turėtų būti aplankytos prieš lemtingąjį pasirinkimą. Likus mėnesiui iki vestuvių to padaryti tikrai jau nebepavyks, tuo labiau, kad ir be vietos šventei yra dar begalė kitokių rūpesčių. Pasilikusieji vietos šventei paieškas paskutiniam metui rizikuoja rasti tik tai, kas tikrai jau jų nedžiugins. Pačios šauniausios, kokybiškas paslaugas siūlančios sodybos vestuvėms rezervuojamos jau prieš geroką laiko tarpą, tad delsti šiuo atžvilgiu tikrai negalima. Norėtųsi nusivilti vestuvių šventės metu kad ir menkiausia smulkmena? Tikrai ne, tad nedelskite ir sodybos vestuvėms imkite ieškoti pačiu pirmiausiu reikalu.

Taupomi pinigai – niūrūs įspūdžiai

Vestuvių biudžetas – labai svarbus kriterijus vestuvėms renkantis ir drabužius, ir transportą, ir maistą, ir patalpas, kuriose jos bus švenčiamos. Dauguma dar mename tuos laikus, kad šia proga susiburdavo beveik visi giminaičiai, švenčiama būdavo kelias dienas ir mažai kas sukdavo galvą dėl išlaidų – svarbu tuomet būdavo trankiai atšvęsti ir nepasirodyti skurdžiumi prieš gimines. Šiais laikais tuokiantis jau tikrai daug skaičiuojama, nes vis dažniau savo šventę finansuoja patys ne itin gausias pajamas turintys jaunavedžiai, o ne kaip senais laikais – jų tėvai. Kokio dydžio ir su kokia paslaugų pasiūla rinktis sodybą vestuvėms, priklauso ir nuo  šiai šventei skiriamo biudžeto. Tačiau jei nutarėte netaupyti ir atitinkamai pažymėti dažniausiai vienintelę gyvenime šventę, teks gerokai paplušėti, kol surasite tinkamiausią kokybės ir kainos santykį sodybos vestuvėms paieškose. Sakote, tai neįmanoma? Visiškai ne, nes rinktis tikrai yra iš ko, tereikia tam paskirti atitinkamai laiko ir, žinoma, jėgų. Ir jeigu jau dvi širdys ryžtasi „iki kol mirtis išskirs“ žengti vienas šalia kito, to įvykio paminėjimui neverta taupyti, nes šventė gali įsiminti ne maloniomis akimirkomis, bet niūriomis nuotaikomis.

Senoviškuose dvaruose tuoktis gali drausti riteriai

Jei jau trokštate tuoktis įsimintinoje vietoje ar senoviniame pastate, vertėtų pasidomėti, ar ceremonijai nėra būtini specialūs leidimai. Amžių riterius ar puošniomis suknelėmis praeityje garsėjusius dvarus ar kitokius paveldo statinius (rūmus, pilis) galima pasirinkti fotosesijai, tačiau net ir vaikščioti po tokią teritoriją gali būti neleidžiama be savininkų sutikimo. Kad lemtingąją dieną nereikėtų dėl to turėti nemalonumų, verta gerokai iš anksto tuo pasirūpinti.

Svečias su kostiumu – netinkamas sniego motociklo vairuotojas

Sodybos vestuvėms garsėja gausia paslaugų pasiūla, todėl tikrai verta rinktis tokią vietovę šiai šventei vien dėl pramogų, tarp kurių sau mėgiamą atras kiekvienas vestuvių svečias. Pirtis, šildomas baseinas, japoniška pirtis (kubilas), žirgo traukiamos rogės, sniego motociklai ar ledo ritulio aikštelės atrakcijos, slidinėjimas bei čiuožimas rogutėmis – puikiausias laiko leidimas vestuves švenčiantiems žiemą. Tačiau įsisukę į prieššventinius rūpesčius jaunavedžiai gali tiesiog pamiršti apie tai įspėti svečius, kad jie iš anksto pasirūpintų tam skirta apranga, apavu. O jei švenčiama vasarą, atitinkamos pramogos taip pat reikalauja iš jaunavedžių atskiros žinios svečiams apie šventės dieną laukiančius malonumus. Juk net maudynės ežere, pirtyje, žaidimai krepšinio ar tinklinio aikštelėje netinkamos su šventiškai aprėdais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *