Šunų guoliai – tai vieta, kur miega šunys

Kai kurie žmonės mėgsta diskutuoti, ar šunys mato spalvas, ar šunys gali sapnuoti ir kitomis panašiomis temomis. Iš įvairių video internete galima suprasti, kad šunys vis dėlto sapnuoti miego metu gali. Vadinasi, žmogaus pareiga pasirūpinti, kad geriausias žmogaus draugas miegotų patogiai. Pasirūpinti kokybišku šuns miegu nereiškia, kad būtina jį pasiimti nakčiai į savo lovą ir miegoti su šunimi. Tai visiškai nėra būtina. sunu guoliaiŠunų guoliai yra ta prekė, kuri šuniui miego metu suteikia pakankamai komforto, kad šuo gerai išsimiegotų. Pailsėjęs šuo nebus irzlus ir miegos ramiai, jums neteks keltis vidury nakties raminti šuns, nes šis nemiegodamas užsimanys dūkti su savo žaislais ar pasiprašys į lauką. O ir iš tikrųjų, ko reikia, kad šuo ramiai miegotų? Šunų augintojai dalinasi patirtinimi, kad aktyvus šuo per dieną turi gauti pakankamai veiklos, progą išsilakstyti, išsidūkti su žaislais ar bėgiodamas su kitais šunimis. Kai šuo bus fiziškai nuvargęs, jis visą naktį miegos ramiai. Juk tas pats principas galioja ir žmogui, kai žmogus pavargęs, rodos, padeda galvą ant pagalvės ir jau miega. Miegas svarbus tiek šuniui, tiek ir žmogui.

Šunų guoliai paprastai būna dviejų tipų: su sienelėmis ir be jų, kaip paklotukas. Su sienelėmis šunų guoliai labiau tinkama mažaūgiams šuniukams, kuriuos dar vadina „kišeniniais“ šuniukais. Dar galėtų būti tinkami ir jorkšyro terjerams bei panašaus dydžio šunims. Tokie kaip taksai jau kažin ar jausis patogiai. Didesniems šunims skirti tokie šunų guoliai, kurie yra be sienelių, bet gali turėti minkštus storesnius apvadėlius, kokiu 5 cm pločio, minkštu kamšalu. Tik patarimas šunų augintojams būtų tas, kad, kol šuniui neiškrito pieniniai dantys, šunų guoliai verčiau dar nebūtų perkami, kadangi šunys yra linkę viską graužyti, plėšyti, nes jiems skauda („niežti“) naujai dygstančius dantis ir pan. tai reiškia, kad šuo gali turėti polinkį graužti ne tik medinių baldų kampus, bet ir suplėšyti savo lovytę. Jau ne iš vieno kliento pirkusio lovą sulaukėme komentaro, kad šuo lovytę praplėšė ir pro skylę traukia kamšalą lauk, o susiuvus lovytę ir vėl ją suplėšė lygiai toje pačioje vietoje bei vėl traukia kamšalą. Elgiasi taip naktį, arba kol šeimininkai darbe, t. y., kai niekas nemato, nes šuo suvokia, kad jam to daryti negalima, todėl daro paslapčia. Tada klientai klausia, gal galima rekomenduoti kokio kitokio tipo guolių šunims, kurių šuo negraužtų. Galima bandyti pirkti naujus ir naujus guolius, bet dažniausiai tokiems šunims nedingsta noras griaužti, kol nepasikeičia dantukai. Šuo keičiantis dantims kenčia ne mažiau nei kūdikis, kuriam kalasi pirmieji dantukai. Todėl nereikėtų labai ant šuns pykti, jei nukenčia šunų guoliai. Galite leisti jaunam šuniui pradžioje miegoti ne ant guolio iš parduotuvės, bet ant pledo. Tokiu atveju šuniui miegoti nebus kieta ir nebus kamšalo, kurį galėtų plėšyti lauk. Žinoma, tokiam reikalui pledas geriau koks senas, kurio nebūtų gaila, jei vis dėlto to šuo pasidarbuos dantimis. Kai šuo jau bus bent jau pusmečio, tada šunų guoliai jau turėtų būti tinkami, nes šuo turėtų jau būti su nuolatiniais dantukais.

Jei šunų guoliai vasarą tušti, o šuo mieliau miega išsitiesęs tiesiais ant grindų, tai nereiškia, kad šuniui nepatinka jo guolis. Paprasčiausiai šuniui yra karšta ir jis renkasi vėsesnį paviršių, kadangi miegodamas šuo ir taip išskiria daugiau šilumos nei nemiegodamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *