Šventinė atributika ir stiklo dekoravimas

Kiekviena šventė yra tarsi mažas stebuklas ir ja reikia džiaugtis iki galo. Tai galima padaryti įvairiais būdais, bet vienas tinkamiausių ir tikrai nepakeičiamų – gera nuotaika. O va kaip sukuriama gera nuotaika, kokios priemonės tam naudojamos, tai čia jau atskiras dalykas. Šventinė stiklo graviravimasatributika būtina ne visoms šventėms, bet jei šventė svarbesnė, tai ji visgi reikalinga. Pavyzdžiui, koks gimtadienis be torto žvakučių? Net jei nėra torto, tai nors į kokį keksiuką simboliškai įsmeigiama šventinė žvakutė, kad būtų išlaikyta tradicija. Taigi, šiuo atveju žvakutės yra šventinė atributika. Yra tokių švenčių, kur gali būti panaudotas stiklo dekoravimas. Ši priemonė tikrai nėra dar tiek prigijusi šventėse kaip žvakutės gimtadieniuose, bet viskas dar prieš akis. Naujos šventinės tradicijos gimsta pamažu, tačiau užuomazgų tam jau dabar yra.

Pirmiausia tai yra mokyklose organizuojama švetė vadinama „Paskutiniu skambučiu“. Dar yra „Šimtadienis“. Mokyklos pasirinktinai per vieną ar kitą šventę naudoja gražias taures ir pakelia tostą už tai, kad dvyliktokų laida jau tuoj tuoj išskleis sparnus į naują gyvenimo etapą ir mokslus pratęs kitose mokslo įstaigose. Tostas be abejonės keliamas taurėmis, o dėl ypatingos progos būna panaudotas stiklo dekoravimas. Paprastai išgraviruojamas klasės pavadinimas (Pvz., 4C gimnazija, 2015 metai). Taip mokiniai po daug metų lengviau atsimena tą gržią dieną, kai po mokyklos pateko į nežinomybę ir laukė atsakymo, kuri mokslo įstaiga juos priims mokytis. Tas laukimo ir nerimo dienas, kai laukė egzaminų rezultatų ir pan. Tuo metu jų gyvenime tai atrodė labai reikšmingi momentai ir jiems įamžinti tam tikra prasme buvo panaudotas stiklo dekoravimas.

Kita panaši šventė yra universitetuose, kai švenčiama „Paskutinės paskaitos“ šventė. Jos metu paskutinį kursą baigiantys studentai taip pat šiai progai užsisako taures, kurioms buvo panaudotas stiklo dekoravimas. Stiklo dekoravimas puikiai pasitarnauja, kai ant stiklo norima ką nors parašyti. O įkainojamas stiklo dekoravimas būtent pagal tai, kiek daug ar ne daug norima užrašyti.

Dar viena šventė, kai stiklo dekoravimas atrodo labai gražiai, tai – vestuvės. Jaunavedžiai simboliškai kelia tostą netgi sukryžiavę rankas. Jiems galėtų būti šiam reikalui padovanotos graviruotos taurės. Stiklo dekoravimas gali ne tik rašyti ant stiklo. Jei stiklo dekoravimas daromas profesionaliai, tai galima net ir iš kokių kontūrų, linijų padaryti kokius paveikslėlius: vestuvinių žiedų imitaciją, ar baltų balandžių, ar pirmojo vestuvinio šokio ir pan. Tokiomis taurėmis per vestuves pakeltas tostas atrodys dar reikšmingesnis, kai taurės vaizdiniu būdu papildomai praneš, kokia proga tas tostas daromas.

Tai tik keletas švenčių pavyzdžių, tačiau švenčių, kur gali būti panaudotas stiklo dekoravimas, tikrai niekas neriboja. Be to, verta žinoti, kad stiklo dekoravimas daromas ne tik ant taurių. Dažnai tokia funkcija kaip stiklo dekoravimas naudojama ir ant statulėlių, kad ir piramidės ar kitokios formas. Vienintelis turbūt griežčiausias reikalavimas yra tas, jog graviravimui reikia lygaus paviršiaus. Net jei tai išgaubtas paviršius, kaip taurės, jis privalo būti lygus. Ant grublėto paviršiaus graviravimas yra beprasmis, nes nieko nebus matyti. O jei jau kažką graviruojame, mokame už tai pinigus, tai juk norime, kad tai būtų verta tų pinigų, kuriuos išleidome. Jei graviravimas nebus gerai matomas, tai tuomet kam iš viso jį daryti? Ar ne taip? Įdomu, o ar jūsų namuose yra bent vienas stiklinis paviršius, kuris buvo graviruotas ar kitaip dekoruotas?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *