Teniso raketės pasirinkimas

Teniso raketės

 

teniso raketesTeniso raketės tai yra pagrindinis inventorius  skirtas  lauko teniso žaidimui. Kaip teigia  profesionalūs teniso žaidėjai būtent teniso raketė lemia  sėkmę  žaidžiant tenisą.  Pradžioje  yra labai svarbu atsakyti į svarbiausius klausimus.  Koks yra jūsų žaidimo lygis ir koks yra fizinis pasiruošimas. Be to, kaip  dažnai jūs ketinate žaisti arba žaidžiate lauko tenisą.  Jei jūs  tik  ketinate  pradėti žaistą lauko tenisą, tokiu  atveju nereikėtų iš karto pirkti labai brangių ir profesionalių teniso  rakečių. Taip yra  dėl  kelių priežasčių.   Visų pirma, yra pakankamai mažas raumenų ir sąnarių pasiruošimo lygis. Antra,  teniso raketės  gali  neatitikti  jūsų žaidimo  stiliaus.  Ką gi reikia daryti?  Galbūt jums  pradžioje reikia išsinuomoti paprastą  aliuminio  raketę.  Nuspręskite ką jūs  norite tobulinti savo žaidime ir kaip jums patinka žaisti, tai yra  agresyviai ar staigiai.  Pageidautina, kad  raketės pasižymėtų  geresnėmis  savybėmis, kurios paveiks  jūsų žaidimo techniką.   Su laiku jūs pradėsite geriau jausti raketę ir geriau  suprasite kokie yra jūsų  žaidimo poreikiai.  Paprastos aliuminio  raketės tikrai negalės patenkinti jūsų žaidimo poreikių tiek  kalbant apie saugumą, tiek ir apie žaidimo efektyvumą.  Tačiau jūs galėsite nuspręsti  kokia raketė jums  reikalinga. Įsiminkite,kad kaina yra lygi raketės  kokybei, bei naudojamoms  technologijoms.  Kai yra pasirenkamos raketės yra labai svarbu įsidėmėti koks  yra teniso raketės  balansas, tai yra  labai svarbi charakteristika.  Raketės  yra vienodos pagal dydį ir   svorį, tačiau jos turi  skirtingą  balansą ir žaidžiant  skirtingas balansas yra jaučiamas.  Paimkite  raketę už vidurio, tai yra taške, kuriame yra  jos vidurys ir padėkite ant delno šono. Jei raketė išlieka nejudri tokiu  atveju jos balansas yra centre.   Skirtingiems žaidimo stiliams sunkio  svoris  gali  būti derinamas prie raketės  galvutės  arba  rankenos.

Kai yra  atliekamas  smūgis į kamuoliuką,  teniso raketės, kurių balansas yra suderinamas  į  galvutės  pusę, ji bus sunkesnė ir atitinkamai bus padidintas raketės smūgio galingumas.   Naudojant tokias raketes bus  patogiau  atlikti  galingus tolimus  padavimus ir žaisti iš   tolimos linijos.  O jei balansas  yra  suderintas rankenos  pusėje, lengvesnis. Tokios raketės yra patogios greitam  perdavimui, kadangi  jos nesulėtina  smūgio.  Teniso  reketės  labiau tinka  žaidimui šalia tinklo ir kamuolių priėmimui. Daugelis  šiuolaikiškų teniso rakečių turi  balansą raketės  centre ir turi  disbalansą raketės  galvos pusėje, kuris  dažniausiai yra labai menkas.  Rankenos  ilgio pasirinkimas taip pat yra  labai svarbus faktorius, kai yra pasirenkamos raketės.  Paimkite raketę į delną,  apimkite  su  dešine ranka ir  įkiškite  į tarpą, kuris yra tarp pirštų ir  rankos  delno, kuri laiko raketę.  Jei rodomasis pirštas labai lengvai telpa į tarpą, tokiu  atveju  jums tokia  rankena  tinka. Tarpas neturi  būti labai  siauras arba platus.

Kai yra  nustatoma  ar teniso raketės  tinkamos  egzistuoja  Amerikos  ir Europos sistema tam, kad būtų nustatytas teniso raketės ilgis.  Turi  būti  sulyginamos  abi sistemos.  Taip pat  egzistuoja  dar viena  savybė pagal kurią gali  būti pasirenkamos  raketės, tai yra  centrinė stygų dalis.   Kai  teniso kamuoliukas yra atmušamas šia vieta  atsiranda  toks jausmas, kad smūgis yra atliekamas  būtent raketės  centru.  Toks smūgis pasižymi didesniu  tikslumu. Tačiau jis  sumažėja, kai  atitolsta  kamuoliu  kontaktas su  raketės  centru.  Kai  kamuolys  pataiko labai arti krašto, raketė gauna labai stiprų sukamąjį  momentą. Kuo didesnis raketės plotis, tuo didesnė  tikimybė, kad smūgis  pateks į  centrinę teniso  raketės  stygų dalį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *