Viena populiariausių paslaugų planuojant vestuves vis dar išlieka limuzinų nuoma

Nors populiariausias vestuvių metas – vasara, viena kita pora nusprendžia žiedus sumainyti ir žiemą, per didžiąsias metų šventes, dar iki jų ar iškart po Naujųjų metų. Ne paslaptis, kad tokiu metu į gimtinę sugrįžta ir emigrantai, kurie didžiausią gyvenimo šventę nori paminėti su Lietuvoje gyvenančiais draugais ir artimaisiais. Nuo vestuvių planavimo neatsiejama tampa vestuvinės aprangos, prabangaus transporto nuoma bet kuriame Lietuvos kampelyje ar limuzinų nuoma Kaune, šventės vietos rezervacija, fotografų, filmuotojų paslaugų užsakymas ir kita.

limuzinų nuoma

Kaip lietuviai planuoja savo vestuves ir ar dažniau puoselėja tradicijas, ar renkasi modernias tendencijas?

Nors modernios idėjos sparčiai skverbiasi ir į vestuvių planavimo verslą, visgi nemaža dalis lietuvių išlieka konservatyvūs ir pageidauja senosiomis tradicijomis pagrįstos šventės su duona ir druska bei piršlio korimu. Tautiečiai dažniau būna ištikimi papročiams ir naujoves vertina kiek skeptiškai, stačia galva nepuola įgyvendinti pašėlusių ir netradicinių, dažniausiai iš užsienio atėjusių idėjų.

Kaip teigia ne viena vedybų planuotoja, įspūdingiausios būna emigrantų vestuvės, ypač kai nuotaka būna lietuvė, o jos išrinktasis – užsienietis. Neretai, nors jaunikis ir užsienietis, bet neatsisako surengti tradicinių vestuvių, nes jiems būna labai įdomu susipažinti su mūsų tautos papročiais. Tokių vestuvių akcentu dažniausiai pasirenkamos lietuviškos vertybės, nacionaliniai patiekalai ir didžiausias turtas, pavyzdžiui, gintaras.

Juntami vestuvių skirtumai

Skirtumų tarp šiuolaikinių vestuvių ir prieš 15-20 ar daugiau metų vykusių vestuvių galime rasti išties daug. Pavyzdžiui, tik XX a. pabaigoje atsirado limuzinų nuoma Kaune, kai tuo tarpu anksčiau nuomotis transporto madinga nebuvo, žmonės į santuokų rūmus ir  bažnyčias vykdavo su savais automobiliais. Pakito ir svečių skaičius vestuvėse ir bendras suvokimas apie tai. Anksčiau į vestuves būdavo pakviečiamas kone visas kaimas, tuo tarpu dabartiniai svečiai – artimieji, giminės bei geri draugai.

Keitėsi ir šventimo vietos – anksčiau nė neįsivaizduota, kad vestuves galima švęsti kur nors kitur, ne namuose. Šiandien – atvirkščiai, iš šimto jaunavedžių, pasirinkusių šventę su puota, rastume vos kelis, kurie vestuves minėtų ne restoranuose, kaimo turizmo sodybose ar kitose nuomojamose erdvėse. Anksčiau madinga buvo samdyti šeimininkes, kurios ruoštų vestuvines vaišes, o štai šiandien neapsikraunama rūpesčiais ir maisto gamyba patikima kavinių, restoranų virėjams. Vienintelis rūpestis, kuris lieka jaunavedžiams – tai pasirūpinti pinigėliais.

Keičiasi ir pats šventimo principas – gausiai valgiais nukrautus stalus po truputį pakeičia švediški stalai, ant kurių puikuojasi vieno kąsnio sumuštinukų padėklai. Anksčiau vestuvės būdavo siejamos ir su alkoholinių gėrimų gausa, tuo tarpu šiandien ne viena jaunųjų pora stipriuosius alkoholinius gėrimus iškeičia į vyną, šampaną ar alų.

Apie vestuvių transportą

Limuzinų nuoma Kaune ir visoje Lietuvoje vis dar išlieka „ant bangos“, nepriklausomai nuo metų laiko. Tačiau tai tikrai ne vienintelis transportas, kurį renkasi jaunieji. Neretai tenka pastebėti jaunųjų, kurie į santuokų rūmus atvažiuoja žirgų traukiamose karietose. Tokis keliavimo būdas – taip pat artimas senųjų tradicijų puoselėjimui, tačiau karietos tinka ne visais atvejais, pavyzdžiui, Vilniuje ar Kaune, kur atstumai yra dideli, nuo namų iki bažnyčios nuvykti karieta būtų labai sudėtinga. O štai mažesniuose miesteliuose šiuo atžvilgiu šiek tiek paprasčiau. Aišku viena – rinktis tikrai yra iš ko, kiekvienas gali rasti sau patraukliausią variantą. Ir pabaigai trumpa įkainių retrospektyva: limuzinų nuoma Kaune kainuoja nuo 100 Lt/val., o panorėję išsinuomoti valandai karietą, kišenėje turėtų turėti net 5 kartus daugiau – apie 500 Lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *